Všechny články

Ben Přikryl vyhrál mistrovství Ibérie

Český reprezentant v olympijské třídě ILCA 7 Benjamín Přikryl vyhrál mistrovství Ibérie, které se jelo o víkendu ve španělském městě Vigo. Ben se přestěhoval do Španělska, kde trénuje v Real Club Náutico Torrevieja.
 celý článek

Díky, trenére – přijďte fandit!

Přijďte na Den trenérů mládeže podpořit Pavla Schwarze, který je ve finálové osmičce akce Díky, trenére!
 celý článek

Centomiglia 2021 – další start lodě ze Slap a umístění na pódiu

71. ročník slavného závodu byl především díky anti covid opatřením netradiční. Trať byla změněna a zkrácena.
 celý článek

Jakub a Tereza Dobří jsou mistry Holandska  

O víkendu 18.–19. září se v Bruinisse konalo mistrovství Holandska a závod série Evropského poháru lodní třídy RS500. Na startu se sešlo 43 lodí ze sedmi zemí. Z České republiky se zúčastnila plzeňská posádka Jakub Dobrý – Tereza Dobrá.
 celý článek

Martin Krsička na mistrovství světa lodní třídy Moth

Od 1. do 7. září se na Lago di Garda v klubu Fraglia Vela Malcesine konalo mistrovství světa lodní třídy Moth. Na startovní čáru se postavilo celkem 142 lodí, mezi jejichž kormidelníky nechyběli vítězové Amerického poháru, kormidelníci katamaránů ze SailGP a nesčetně olympioniků včetně skoro deseti medailistů z Tokia.
 celý článek

Trenérsko metodická komise ČSJ prodloužila platnost licencí do 31. 3. 2022 trenérům II. a III. třídy

Trenérsko metodická komise ČSJ přijala v souvislosti s omezením možností pořádat akce pro více lidí, přijatá Vládou ČR v rámci opatření proti šíření Covid - 19 následující rozhodnutí: Trenérům II. a III. třídy, kterým skončila nebo skončí platnost licence v období od 1. 1. 2020 do 31. 12 2021, prodloužit platnost licence do 31 .3. 2022.   Předseda TMK zajistí prodlouž...
 celý článek

Pozvánka na školení trenérů III. třídy - poslední čtyři volná místa

Školení trenérů III. tř. a školení školitelů trenérů III. tř. se uskuteční 1. -  3. 10. 2021 v Lanškrouně pod vedením garanta školení trenérů III. třídy Michala Kučery.
 celý článek

 Rekvalifikace na trenéra jachtingu II. třídy v roce 2022

Trenéři III. třídy, kteří si chtějí zvýšit kvalifikaci, budou mít v příštím roce opět šanci. Neváhejte a přihlaste se, kapacita je omezená. 
 celý článek

S knírkem po vzoru Evy Samkové – další medaile pro naše mladé windsurfaře

Plzeňská závodnice Kateřina Altmannová si v chorvatském Bolu na mistrovství Evropy juniorů v olympijské třídě iQFoil vylovila z moře bronzovou medaili. Barbora Švíková z pražského klubu YC CERE k tomu přidala čtvrté místo. Kategorii do 15 let vyhrála Alex Lojínová z Delfínu Jablonec.
 celý článek

20. Arodem PÁLAVSKÁ REGATA

Jubilejní 20. ročník odložené Pálavské regaty se konal 10.–12. září na Nových Mlýnech v malebném prostředí pod Pálavou. Závod se jel jako Mistrovství České republiky olympijské třídy ILCA 6 a jako Pohár České republiky tříd ILCA 7, Finn a Evropa.
 celý článek

Dvě zlaté z Balatonu pro české Finnaře

V Tihany na maďarském Balatonu se od 8. do 11. září jelo mistrovství Evropy veteránů třídy Finn. Naše početná výprava z něj přivezla dvě zlaté medaile.
 celý článek

Vodní festival ve Žlutých lázních

Akce již poněkolikáté pořádaná hl. m. Praha má za cíl seznámení široké veřejnosti se spektrem vodních sportů a aktivní zapojení obyvatel Prahy. Český Yacht Klub se zapojil do projektu U vody bez nehody.
 celý článek

Modrá vlajka Máchova jezera - STAR

O víkendu 4. a 5. září pořádal Jachtklub Staré Splavy závod plachetnic s názvem Modrá vlajka Máchova Jezera, které se účastnili třídy Star, Pirát a Evropa. Ačkoli na tento víkend nabyla pro jachtaře předpověď počasí nijak slibná, sešlo se 7 Stárů, 9 Pirátů a 14 Evrop.
 celý článek

29ery na mistrovství světa

26.–31. srpna se ve Valencii konalo mistrovství světa v lodní třídě 29er, kterého se zúčastnilo 190 posádek, z toho tři české pod vedením trenérky Johany Nápravníkové Kořanové.
 celý článek

Lipno plné olympijských plachet

Lipenská přehrada, konkrétně Jachetní klub Černá v Pošumaví, hostil od čtvrtka 2. září do neděle 5. září 102 juniorských jachtařů olympijských lodních tříd 49er a 49erFX, kteří zde bojovali o tituly mistrů Evropy.
 celý článek

Příprava před mistrovstvím Evropy juniorů tříd 49er a 49erFX pod vedením špičkových trenérů

Před začátkem Mistrovství Evropy juniorů na olympijských lodních třídách 49er a 49er FX měla část závodníků možnost využít tréninku se špičkovými zahraničními trenéry na tréninkové klinice. Na závody se přihlásilo téměř šedesát posádek z celého světa a pro patnáct z nich byl připraven dvoudenní trénink 29. a 30. srpna, aby změřili síly s konkurencí a připravili se na nadcházející vrchol sezó...
 celý článek

Veřejná omluva - Jan Hirnšal

Vážená jachtařská veřejnosti, byl jsem vyzván k veřejné omluvě za to, že jsem jako místopředseda a hospodář Asociace lodní třídy Optimist v žádosti o případné vrácení startovného pro čtyři závodníky, neúmyslně zaměnil pojmy “Covid Issue” za “Covid positive”. Tímto se veřejně omlouvám. S pozdravem dne 31. 8. 2021, Jan Hirnšal
 celý článek

Mistrovství Itálie lodní třídy Evropa

Závod probíhal v Terstském zálivu od 27. do 29. srpna 2021. A zúčastnili se ho dva čeští závodníci Tomáš Mlejnek a Jiří Žáček.
 celý článek

Czech Junior Nationals zná své vítěze

Poslední srpnový týden se do Yacht Clubu Dyje Břeclav sjelo více než 220 mladých jachtařů ze čtyř zemí. Děti a junioři na Nových Mlýnech bojovali o tituly mistrů ČR v lodních třídách ILCA 4, RS Feva a Optimist.
 celý článek

Mistrovství světa do 21 let olympijské třídy ILCA 6

Mistrovství světa do 21 let olympijské třídy ILCA 6 se odjelo v polské Gdyni.
 celý článek
Celkem stran: 195, záznamů: 3889

nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ