Všechny články

Zlato z Finn World Masters

Mistrovství světa veteránů – Finn World Masters – se letos konalo v malém řeckém letovisku Nea Iraklitsa poblíž Kavaly od 29. května do 2. června. Jednoho z nejvýznamnějších závodů bývalé olympijské třídy Finn se zúčastnilo 145 lodí z 29 zemí z celého světa včetně několika exotických jako Guatemala či Bahamy. 
 celý článek

Závod roku na príglu – VELETRŽNÍ REGATA

O víkendu 3.–4. 6. proběhla v Brně na Príglu tradiční Veletržní regata. Závod je zařazen do celostátního poháru pro třídy ILCA 6 a Evropa a je součástí Moravského poháru pro ILCY 4 a Optimisty. Závod provázela velká účast, klub byl zavalen až po strop natěšenými jachtaři. 
 celý článek

Mezinárodní mistrovství Chorvatska ve třídě iQFoil

V termínu od 26. do 28. 5. se na ostrově Brač konalo mezinárodní mistrovství Chorvatska ve windsurfingové třídě iQFoil, kterého se úspěšně zúčastnili i naši tři juniorští závodníci. Ve startovním poli nemohla chybět i sedmá z mistrovství Evropy Palma Čargo a i slovinští sourozenci Erženovi.
 celý článek

Zážitková Raiffeisen Trophy 2023

Raiffeisen Trophy, jako největší česká business regata, má za sebou další úspěšný ročník, který trhal rekordy. V čtyřech chorvatských marinách se letos 20.–25. 5. sešlo 261 osob ze 33 posádek. Během pěti dní se bojovalo o poháry poprvé ve čtyřech kategoriích – 10 lodí First 45, 9 lodí First 35, 8 lodí Elan 4 a premiérově i 6 lodí More 55.
 celý článek

Mistrovství ČR a EuroCup na Lipně

O víkendu 3.–4. 6. se na Lipně v Černé v Pošumaví odjelo Mistrovství České republiky v lodní třídě RS500, které je součástí EuroCupu této třídy. Zároveň se zde jel i EuroCup třídy 29er a závod Českého poháru tříd RS Feva a RS400.
 celý článek

HEBE SAILING TEAM v polovině sezony

Přinášíme shrnutí výsledků HEBE SAILING TEAMU za první polovinu letošního roku a zveřejňujeme plán závodů na druhou polovinu…
 celý článek

Pohár Nechranic II ve třídách Fireball, FD a Cadet

O víkendu 27. - 28. 5. 2023 se na Nechranické přehradě odjel pohárový závod, tentokrát v lodních třídách FB a Cadet. Závod byl vypsán také pro lodní třídu FD, ale dostavily se pouze tři lodě.
 celý článek

František Burda a foil tack v levitaci

Teprve 13letý František Burda jako první v Česku zvládl foil tack v levitaci! A možná dokonce i jako nejmladší windsurfař na světě!
 celý článek

Evropské tituly do Česka a na Slovensko

Na Nových Mlýnech se od 27. do 30 května jelo mistrovství Evropy lodní třídy RS Vareo a skifů RS700. Na startu v obou lodních třídách bylo téměř 60 závodníků ze čtyř zemí.
 celý článek

Pohár Nechranic

O víkendu 20. –21. 5. 2023 se na Nechranické přehradě odjel pohárový závod v olympijských třídách ILCA 6 a ILCA 7. Závod pořádal Yacht Club Nechranice ve spolupráci s Českým svazem jachtingu. O bezpečnost na vodě se starala místní skupina VZS ČČK.
 celý článek

Zlevněné startovné na mistrovství světa třídy RS500

Uvažujete o startu na mistrovství světa třídy RS500, které se pojede od 24. do 28. 7. na Nechranicích? Možnost přihlásit se za snížené startovné platí pouze do 14. června!
 celý článek

Medaile pro české kitesurfaře

Na Sardinii v Torre Grande na mistrovství Evropy do 21 let a na mistrovství světa Masters v nové olympijské třídě Formula Kite se našim reprezentantům dařilo.
 celý článek

Soustředění pro všechny členy ALT ILCA

ALT ILCA pořádá pro všechny závodníky během léta několik soustředění.
 celý článek

Klubové vlajky na slavnostní zahájení Czech Junior Nationals - regaty 130 let jachtingu

Přípravy na mistrovství republiky mládeže a regatu 130 let jachtingu vrcholí. Chcete dobře reprezentovat svůj klub? Objednejte si klubovou vlajku!
 celý článek

Mezinárodní mistrovství Německa třídy Finn

Roman Teplý, bývalý reprezentant ve třídě Finn a otec Viktora a Ondřeje, kteří usilují o olympijskou kvalifikaci ve třídě ILCA 7, se po 17 letech vrátil k závodění na Finnu. Zúčastnil se mistrovství Německa a hned z toho bylo krásné 4. místo!
 celý článek

Mistrovství Evropy třídy Finn na Balatonu v Csopaku

Csopak je domovský klub mistra světa, dvojnásobného mistra Evropy a stříbrného olympijského medailisty z Tokia Zsombora Berecze, a pod jeho záštitou se akce konala. Závodu se zúčastnili tři čeští finnaři – Matouš Červenka, Vladimír Skalický a Zdeněk Gebhard. Celkem bylo na startu 70 závodníků.
 celý článek

Další dva bronzy pro Hebe Sailing Team

12. 5. v 17 hodin odstartoval 150 námořních mil dlouhý závod Tre Golfi. Přihlášeno do něj bylo 72 lodí. Jel se z Neapole kolem ostrovů Capri a Ischia k ostrovu Ponzi a zpět. Hebe Sailing team v něm vybojoval 3. místo.
 celý článek

ZÁPIS Z KVĚTNOVÉHO JEDNÁNÍ VV ČSJ 2023

Čtvrtek, 18. května 2023, 12:00 – on-line jednání přes Microsoft Teams
 celý článek

Dutch Youth Regatta

Jednoho z největších holandských juniorských závodů ­– Dutch Youth Regatty – se zúčastnila celá řada českých závodníků. Na startu byly týmy SPS 29er, SPS RS Feva a SPS Optimist. Pro Optimisty to byla zároveň třetí a poslední kvalifikační regata na mistroství Evropy a světa, a tak bylo na startu 26 českých dětí. Zastoupení jsme měli i ve třídách Cadet a ILCA 4....
 celý článek
Celkem stran: 220, záznamů: 4384

nahoru