Všechny články

Zlato pro Štěpána Beneše z ME na wingu

V týdnu od 11. do 15. června se ve Švýcarsku na jezeře Silvaplana konalo mistrovství Evropy ve třídě Formula wing. Českou republiku reprezentovali dva zástupci Kristýna Chalupníková a Štěpán Beneš.
 celý článek

Hledáme dobrovolníky na Olympijský festival u jezera Most

Olympijské hry v Paříži se uskuteční od 26. července do 11. srpna a ve stejný termín bude probíhat i Olympijský festival u jezera Most. Mezi 50 sporty, které si bude možné na místě vyzkoušet, bude i jachting.
 celý článek

ZÁPIS Z ČERVNOVÉHO JEDNÁNÍ KOMISE HZS

Jednání komise HZS se uskutečnilo ve čtvrtek 13.6.2024 online. Hlavním bodem programu bylo vyhodnocení školení záchranářů na Nechranicích a případně plán dalšího vzdělávání a výcviku.
 celý článek

Zemřel český mořeplavec Oldřich Karásek

Oldřich Karásek za svůj život sedmnáctkrát přeplul Atlantik a již v důchodovém věku téměř dokončil plavbu kolem světa. Patřil mezi nejznámější české mořeplavce. Zemřel v neděli 16. 6. 2024 ve věku 91 let, uvedl Institut Paměti národa. Čest jeho památce.
 celý článek

Vítězství v Alpském poháru

O víkendu 15.–16. 7. 2024 se v Union Yacht Clubu Traunsee konal 3. Alpský pohár, který vyhrál Alex Sadílek.
 celý článek

Stříbro a bronz z mistrovství Evropy třídy Raceboard

V neděli 16. 6. skončilo v polském Pucku Mistrovství Evropy ve windsurfingu ve třídě Raceboard. Nejlépe si z českých závodníků vedl Petr Kučera, který vybojoval celkové třetí místo!
 celý článek

Finn World Masters 2024 v Punta Ala

Po 13 letech se druhý červnový víkend vrátil Finn World Masters do vod u toskánského městečka Punta Ala. Atraktivní lokalita u ostrova Elba přilákala 285 finnařů z 30 zemí celého světa. A mezi nimi byla i početná skupina 15 českých borců, která pokryla všechny věkové kategorie vyjma super legend.
 celý článek

McDonald's Cup na Lipně

Již čtvrtý závod Českého poháru odjela třída Optimist tentokrát ve spojení s třídou 29er na Lipně. Již 8. ročník McDonald's Cupu se konal o víkendu 15.–16. 6. v Jachetním klubu Černá v Pošumaví.
 celý článek

Mistrovství Evropy juniorů 2024 v olympijských třídách 49er a 49erFX na českém moři

Černá v Pošumaví 9. června 2024 - Lipenské jezero přineslo nezapomenutelný týden plný olympijského závodního jachtingu, když se na juniorském evropském šampionátu sešli ti nejlepší mladí jachtaři z celé Evropy, aby bojovali o cenné kovy. Široká variabilita větrných podmínek a slunečné počasí zajistily napínavé závodění a skvělé zážitky na vodě i na břehu pro všechny účastníky....
 celý článek

WindyPoint regata 2024 a MČR třídy RS Aero

O prodlouženém víkendu 31. 5.–2. 6. proběhlo na Lipně WindyPoint regata 2024, která byla MČR třídy RS Aero a pohárem třídy RS700.
 celý článek

Lipno plné olympijských skifů

Juniorské mistrovství Evropy v olympijských třídách 49er a 49erFX začalo včera na Lipně v Jachetním klubu Černá v Pošumaví. Dnes se k závodění přidá i juniorská třída 29er, která zde má na programu další závod série Eurocupu. Závodit se bude až do neděle 9. 6. Juniorskému mistrovství Evropy poskytl záštitu prezident České republiky Petr Pavel.
 celý článek

Medaile z Mistrovství Portugalska tříd ILCA 4 a 7

Po skončení Europa Cupu na Nechranicích se mladí reprezentanti třídy ILCA 4 Tatiana Bělunková, Jiří Tomeš a ve třídě ILCA 7 Jan Bělík, přesunuli na severozápad Portugalska. Ve Vianě do Castelo se zúčastnili mistrovství Portugalska, které využili k otestování revíru, kde poslední týden v červnu proběhne mistrovství světa třídy ILCA 4, následované mistrovstvím světa U21 (dívky na ILCA 6 a chla...
 celý článek

The One Hour na Gardě

Kristýna Piňosová z ROROP iQFoil teamu ovládla Woman One hour 2024 na Lago di Garda. Její týmový kolega David Drda vyhrál kategorii do 20 let. Celkově skončil na 7. místě z 59 závodníků, Kristýna na 17. místě, dvacátý byl Jakub Zíma.
 celý článek

YES Kiel 2024

Od 18. do 20. května se v německém Kielu konal tradiční závod Young Europeans Sailing 2024.
 celý článek

Pavlovská regata

Na Nových Mlýnech se o víkendu 1.–2. června odjel závod Českého poháru tříd Optimist, 29er, ILCA 4 a 7. Na startu bylo celkem 154 závodníků z Česka a Slovenska.
 celý článek

Soustředění lodní třídy Optimist

Nemáte ještě program na prázdniny? Přihlaste děti na soustředění!
 celý článek

Tým Karla Komárka vyhrál mistrovství Evropy  

Tým V RACING závodící na maxijachtě Wally 100 s českým kormidelníkem a majitelem Karlem Komárkem (zakladatelem investiční skupiny KKCG) vyhrál v Sorrentu mistrovství Evropy třídy Maxi 1, které se jelo v rámci regaty dei Tre Golfi.
 celý článek

Dětský den u vody

Veďte své děti k jachtingu! První krůčky mohou udělat již 1. června v Plzni nebo na Rozkoši!
 celý článek

Helly Hansen Europa Cup ILCA se odjel na Nechranicích

Helly Hansen Europa Cup, který byl zároveň mistrovstvím ČR pro lodní třídu ILCA 6 se konal od pátku 24. do neděle 26. května na Nechranicích.
 celý článek

YFA oslavila na Raiffeisen Trophy výročí

Letošní ročník největší business regaty Raiffeisen Trophy posloužil letos výborně jako příležitost pro společnost YFA oslavit 20 let své existence. Na start se postavilo rekordních 40 posádek s více než 320 závodníky. Za ideálního jachtařského počasí se podařilo odjet osm rozjížděk.
 celý článek
Celkem stran: 229, záznamů: 4568

nahoru