Všechny články

Mistrovství Evropy třídy ILCA 4 jde do finále

Na mistrovství Evropy třídy ILCA 4 je odjetá kvalifikační část. Český tým zatím drží super pozice. Tatiana Bělunková je na 13. místě a do zlaté skupiny se dostala ještě Beata Dokoupilová z 38. místa. Také dva naši kluci se vešli do zlaté skupiny – na 43. místě Jiří Tomeš a na 58. místě Jeremiáš Přikryl.
 celý článek

Odstartovala Velikonoční regata

Dnes 7. 4. ve 12.10 odstartovala Velikonoční regata, největší český offshore závod v Chorvatsku.
 celý článek

Nejlepší výsledek ve světovém poháru ve třídě 49erFX a na kitu

Na Mallorce se v týdnu od 1. do 6. dubna jel světový pohár olympijských tříd. Naše posádka 49eruFX Zosia Burska a Sára Tkadlecová, stejně jako Vojtěch Koška ve třídě Formula Kite zajeli svůj nejlepší výsledek ve světovém poháru.
 celý článek

Přihlaste se na 28. Českou námořní rallye – Mistrovství ČR One Design 2024

V pátek 5.4.2024 byly zveřejněny webové stránky 28. České námořní rallye – Mistrovství ČR One Design 2024 www.ceskanamornirallye.cz Nejstarší česká regata letos změní svoji trasu a zamíří mimo jiné do ACI maríny Palmižana na Pakleni otoky nedaleko Hvaru a na ostrov Vis. Přihlášky začnou být přijímány od pondělí 15.4. od 1...
 celý článek

Školení záchranářů, NECHRANICE 31. 5.–3. 6. 2024

Firma BALIC s.r.o. (Honza Sedláček) ve spolupráci s komisí HZS pořádá na Nechranicích kurz minimum Hladinové služby. Kurz se bude konat ve dnech 31. 5.–3. 6. 2024 na Nechranicích v areálu YC CERE.
 celý článek

Velikonoční regata třídy Optimist

Ve slovinské Portoroži se od 28. do 31. 3. odjela jubilejní 30. Velikonoční regata třídy Optimist. Pro české děti byla druhou kvalifikací na MS/ME, proto jich na startu mezi 600 účastníky z 20 zemí startovalo opravdu hodně.
 celý článek

Spring Cup v Izole

Početná skupina 25 českých závodníků tříd ILCA 4 a ILCA 6 absolvovala Spring Cup v Izole. A opět z toho byly medaile.
 celý článek

Skvělý výkon českých posádek na Eurocupu 29er ve slovinském Koperu

Ve dnech Velikonoc se na startu prestižního Eurocupu třídy 29er ve slovinském Koperu sešlo 70 posádek z 12 zemí, včetně exotické Indie. Mezi nimi nechybělo ani pět českých týmů.
 celý článek

Zápis z jednání komise HZS

Jednání komise HZS proběhlo v úterý 26. 3. 2024 online. Komise HZS řeší další směřování své činnosti. Stávající dokumenty, které se týkají HZS, jsou zastaralé a v rozporu se stanovami Českého svazu jachtingu. Diskuse ohledně úprav dokumentů respektive vytvoření nových dokumentů jsou v plném proudu.  
 celý článek

Pomozte nám s medializací jachtingu aneb co dělá PR komise

Zajímá vás práce PR komise? Podívejte se na prezentaci z Valné hromady ČSJ, která se konala 23. března 2024.
 celý článek

Vojtěch Koška poprvé ve zlaté skupině mezi dospělými

Mistrovství Evropy olympijské třídy Formula Kite se jelo minulý týden v Los Alcázares poblíž španělské Cartageny. Z našich reprezentantů se bohužel účastní jen Vojtěch Koška, protože pro může byl stanoven celkový limit 90 startujících sportovců a Česko získalo jen jedno místo. Závodníci, kterých nakonec startovalo 86, byly rozděleni do třech fleetů a Vojta se probojoval do zlaté skupiny....
 celý článek

Mistrovství Evropy do 21 let ve třídách ILCA 6 a 7

Na Mallorce v Port de Pollenca se minulý týden konalo mistrovství Evropy do 21 let ve třídách ILCA 6 dívky a ILCA 7 chlapci. Zúčastnil se ho také český tým ve složení Linda Dokoupilová a Jan Bělík pod vedením Štěpána Novotného. Linda si vedla skvěle, vyhrála jednu rozjížďku v jedné byla třetí a pohybovala se na hranici první desítky. Ta jí nakonec o pouhé čtyři body těsně unikla a skončila n...
 celý článek

Čestné odznaky ČSJ udělené na Valné hromadě ČSJ

Na Valné hromadě ČSJ, která se konala v sobotu 23. března v Praze na Strahově, byly uděleny dva zlaté, sedm stříbrných a jeden bronzový čestný odznak ČSJ. 
 celý článek

Mistrovství Evropy olympijské třídy Formula Kite

Včera začalo mistrovství Evropy olympijské třídy Formula Kite v Los Alcázares poblíž španělské Cartageny.
 celý článek

Women Leading and Sailing Trophy

Yacht Club de Monaco uspořádal 16.-17. března 2024 již 2. ročník závodu s názvem Woman Leading & Sailing Trophy (WLS). Regata na lodích J/70 určená výhradně ženám zaznamenala obrovský úspěch a letos se jí zúčastnilo již 20 týmů z celého světa (USA, Korea, Nizozemí, Česká republika, Německo, Velká Británie, Itálie, Švýcarsko, Francie, Monako).
 celý článek

Závěrečná zpráva – jachtařské přednášky 2024

Jachtařské přednášky v roce 2024 proběhly v termínu od 9. ledna do 27. února 2024. Celkově je shlédlo 1 047 účastníků, z toho na místě 178, on- line se připojilo 869. Ve spolupráci s NEWTON Univerzity se povedlo zajistit bezchybný průběh, a i připravit záznamy z přednášek na vysoké, technické úrovni.
 celý článek

Největší úspěchy českého jachtingu v lednu, únoru a březnu

Od začátku roku do poloviny března dosáhli naši jachtaři tyto významné výsledky a úspěchy, které je třeba vyzdvihnout: 
 celý článek

Mistrovství Evropy do 21 let ve třídách ILCA 6 a 7 začíná

Dnes se začíná na Mallorce v Port de Pollenca závodit na mistrovství Evropy do 21 let ve třídách ILCA 6 dívky a ILCA 7 chlapci.
 celý článek

ZÁPIS Z BŘEZNOVÉHO JEDNÁNÍ VV ČSJ 2024

Čtvrtek, 14. března 2024, 12:00 – on-line jednání přes Microsoft Teams
 celý článek

WINNER TEAM CLINIC 2024

Každoročně si největší výrobce plachetnic třídy Optimist – dánská firma Winner – vybírá závodníky z celého světa do svého Winner Teamu. Z Česka jsou to většinou mistři republiky – v roce 2023 byl do týmu vybrán Jiří Tomeš, letos to byla loňská mistryně ČR Anna Skořepová z ČYKu. Ta se zúčastnila i tréninkového kempu, který Winner pravidelně pořádá ve Faaborgu, na jihu dánského ostrova Funen, ...
 celý článek
Celkem stran: 229, záznamů: 4566

nahoru