Všechny články

Promítání o jedinečné a rekordní plavbě

Milí příznivci mořeplavby a plachetnic, přijďte na naše povídání o jedinečné a rekordní plavbě Grónsko-Kanada-Aljaška – Severozápadní cesta/North West Passage, 3 500 Nm, zdolána první českou plachetnicí S/Y ALTEGO. 18.00, 5. 11. 2019, Praha, hotel Clarion.
 celý článek

Mistrovství světa BIC Techno 293

Dnes bylo ve španělském Puerto Sherry zahájeno MS ve třídě BIC Techno 293.
 celý článek

Hlasujte v anketě o nejlepší světové jachtaře roku 2019

Světová jachtařská asociace World Sailing oznámila nominace na ocenění Rolex World Sailor of the Year.  Sedm vybraných jachtařů nebo posádek představuje ty nejlepší z nejlepších, kteří za poslední rok zaznamenali mimořádné výkony, a to jak v olympijském jachtingu, ve windsurfingu či offshore regatách. 
 celý článek

V Chorvatsku je na MČR v námořním jachtingu rozhodnuto

23. Česká námořní rallye aneb Mistrovství ČR One-Design   Od 13. do 18. října se v Chorvatsku uskutečnil již 23. ročník České námořní rallye. Závod se již po čtrnácté jel jako Mistrovství ČR One-Design. Startovní listina byla nabitá úspěšnými reprezentanty, účastníky olympijských her i mnohonásobnými mistry ČR a Evropy. Závodily i dvě čistě ženské posádky.
 celý článek

Viktor Sadílek opět v závodě Voiles des Saint Tropez

Po loňské účasti na lodi CAMBRIA se letos opět Viktorovi podařilo účastnit se v závodě klasických starých plachetnic, tentokrát však na „menší“ 18metrové lodi MARIGOLD. MARIGOLD je starý anglický jednostěžník z roku 1892 s kutrovým plachtěním, délky 18 m.
 celý článek

Alex Sadílek druhý v Triple Matche Trophy a první v Mixed Inclussion Trophy

Ve dnech 4.-6. října se v Německém Essenu na Baldeneysee jelo Mistrovství Německa ve třídě 2.4mR. Před mistrovstvím o den dříve se jel ještě závod Triple Match Trophy, kterého se zúčastnilo 18 závodníků.
 celý článek

23. Česká námořní rallye – Mistrovství ČR One-Design

Česká námořní rallye má před sebou již 23. ročník. Závod se již počtrnácté jede jako 
 celý článek

SMUTEČNÍ OZNÁMENÍ

Všem přátelům jachtingu oznamujeme smutnou zprávu, že nás dne 6. října 2019  navždy opustil, v dožitých 98 letech dlouholetý člen, předseda  a čestný předseda Českého Yacht Klubu, pan Ing. Rudolf Holý
 celý článek

Seminář pro trenéry lodní třídy Optimist

Ve dnech 27. 9. - 29. 9. 2019 v areálu TJ Slávia-jachting Česká Skalice na přehradě Rozkoš uskutečnil Seminář pro trenéry lodní třídy Optimist pod vedením Michala Kučery z YC Lanškroun a Ondřeje Bobka
 celý článek

MŠMT na svém webu zveřejnilo Výzvu na program MŮJ KLUB na rok 2020

Na webu MŠMT je ode dneška zveřejněna Výzva k podávání žádostí na MŮJ KLUB na rok 2020 http://www.msmt.cz/sport-1/vyzva-muj-klub-2020. Žádosti se podávají prostřednictvím systému IS-SPORT http://is-sport.msmt.cz. Systém bude aktivován nejpozději v pondělí 7. ří...
 celý článek

Mezinárodní mistrovství Rakouska 2019 lodní třídy Pirát

Titul získala česká posádka Josef Sivý/ Zuzana Sivá (JO Slavoj Hluboká)  
 celý článek

Mistrovství Bavorska a Grand Prix Bohemia

Ve dnech 20. – 22. září 2019 se konal Prien City Cup, který má zároveň statut Mezinárodního mistrovství Bavorska. V pohostinném klubu na břehu Chiemsee se sešlo 22 lodí ze tří národů
 celý článek

JIHOČESKÁ ŽÁBA - vypsání závodu

05. 10. – 06. 10. 2019, rybník Svět Třeboň, TJ Jiskra Třeboň. V lodních třídách PIR, EVR, Q,CTL 191331
 celý článek

Na mistrovství České republiky třídy 420 startovalo 16 lodí

Vydařené mistrovství republiky měla o prodlouženém víkendu 27.–29. 9. třída 420. Na Lipno do Černé v Pošumaví se sjelo 16 lodí. Nechyběli závodníci ze Slovenska či Maďarska.
 celý článek

Mistrovství České republiky a 12 nových trenérů II. třídy na Nových Mlýnech

Během prodlouženého víkendu od 26. do 29. září se na Nových Mlýnech odjelo MČR tříd Fireball, Laser, Evropa a Laser 4.7. Zároveň zde probíhal koučink závodníků tříd Laser a Laser 4.7 v rámci rekvalifikace trenérů jachtingu II. třídy.
 celý článek

29er Eurocup na Balatonu

Balatonfüred Yacht club se stal poprvé pořadatelem závodu série Eurocup lodní třídy 29er. Na Balaton dorazilo celkem 24 posádek ze 6 zemí. Velmi potěšující byla účast 7 lodí z české flotily. Závod trval 4 dny a odjel se maximální počet, tedy 14 rozjížděk. Vítr byl v úvodu silnější, ale v dalších dnech pulzoval nejen v síle, ale především ve směru
 celý článek

Karel Lavický vybojoval pro český windsurfing kvalifikaci na olympiádu v Tokiu

Na Gardě se od 24. do 28. září jelo mistrovství světa ve windsurfingu v olympijské třídě RS:X. Na startu bylo 130 mužů a 106 žen ze všech koutů světa včetně našich tří windsurfařů Karla Lavického, Jan Slívové a Kateřiny Švíkové.
 celý článek

Výzva: Akademické Mistrovství světa v jachtingu

Vážení jachtaři, v roce 2020 se uskuteční Akademické mistrovství světa v jachtingu v termínu 30. 6. - 4. 7. 2020 na jezeře Lago di Garda v Campione del Garda
 celý článek

Mistrovství ČR třídy FINN

Ve dnech 20.­–22. 9 se uskutečnilo MČR třídy Finn pořádané jachtklubem Dyje Břeclav na nádrži Nové Mlýny pod obcí Pavlov. Na start se postavilo celkem 31 závodníků včetně tří bratrů Slováků, dvou sousedů z Rakouska a jednoho Čecha závodícího pod vlajkou Turecka.
 celý článek

Mistrovství ČR třídy RS VAREO

Mistrovství České republiky lodní třídy RS Vareo proběhlo v termínu 21.–22. 9. na Brněnské přehradě.
 celý článek
Celkem stran: 172, záznamů: 3430

nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ