Všechny články

ENERGA NORD CUP v Gdaňsku

V polském Gdaňsku probíhal od 23. do 29. 6. mezinárodní závod Energa Nord Cup.
 celý článek

Zlevněné startovné na Regatu 130 let jachtingu – Czech Juniors Nationals

Přihlaste se do 30. června na Regatu 130 let jachtingu – Czech Juniors Nationals! Ušetříte 500 Kč na startovném!
 celý článek

Reprezentanti olympijské třídy iQFoil Karel Lavický a Kristýna Piňosová vylovili z Gardy další medaile!

Karel absolvoval MS ve třídě Formule Foil, celkově skončil na 4. místě a získal stříbrnou medaili v kategorii FR1 pro závodníky, kteří do závodu přihlásí jen jednu plachtu a jeden foil. Hned poté následoval ve dnech 23. až 25. června slalomový závod One Hour Classic 2023. Zúčastnili se jej tři čeští reprezentanti – Karel Lavický, Jakub Zíma a Kristýna Piňosová....
 celý článek

České barvy na Kieler Woche byly opět vidět

Tradiční německá oslava jachtingu proběhla od 17. do 25. června v Kielu. Nejprve závodily třídy olympijské, následně pak ty neolympijské.
 celý článek

Skončilo mistrovství světa třídy Optimist

Pětičlenný tým našich dětí pod vedením reprezentačního trenéra Jakuba Halouzky a team leadera Jiřího Žáčka má za sebou Mistrovství světa lodní třídy Optimist ve španělském letovisku Costa Brava.
 celý článek

Smuteční oznámení

S velkou lítostí oznamujeme, že dne 15. června 2023 nečekaně zemřel ve věku nedožitých 31 let člen Výkonného výboru a hospodář TJ Rapid Václav Marek. Vašek také závodil v LT Vaurien. Čest jeho památce.
 celý článek

Windypoint regata

Na Windypoint regatě pořádané YC Lískovec obhájil titul mistra ČR v lodní třídě RS700 Jan Štantejský (ALT RS). 
 celý článek

Češi vezou medaile z mistrovství světa třídy Raceboard

Mistrovství světa ve třídě Raceboard probíhalo od 12. do 17. června 2023 v Německu na jezeře Steinhuder Meer. Závod to byl v mnoha ohledech výjimečný. Zúčastnilo se ho rekordní množství 155 závodníků (111 mužů, 26 žen a 18 juniorů). V české výpravě bylo celkem 9 mužů a 2 ženy.
 celý článek

Mistrovství světa třídy Optimist začíná

Náš skvělý pětičlenný optimistický tým začíná dnes závodit na mistrovství světa.
 celý článek

8. místo v offshore části ROLEX GIRAGLIA RACE

Po 5. místě v inshore části slavné regaty ROLEX GIRAGLIA RACE  TŘI SESTRY SAILING TEAM pokračoval ve středu 14. 6. v závodění. Offshore etapa o délce cca 215 námořních mil se jela ze Saint Tropez k legendární skále Giraglia nad severním cípem Korsiky a dále na sever k cíli v severoitalském Janově.
 celý článek

ZÁPIS Z ČERVNOVÉHO JEDNÁNÍ VV ČSJ 2023

Čtvrtek, 15. června 2023, 12:00 – on-line jednání přes Microsoft Teams
 celý článek

Největší květnové úspěchy českého jachtingu

V květnu dosáhli naši jachtaři četných významných výsledků a úspěchů, které je třeba vyzdvihnout: 
 celý článek

Windsurfaři na Rozkoši

O víkendu 10.–11. 6. se jel znovu na Rozkoši další Český pohár ve slalomu, course foil a v nové třídě Wingfoil, kteráje novou disciplínou s výhledem na olympijské hry v roce 2032.
 celý článek

Stříbro z Irish International Yacht Club Challenge

Na pozvání The Royal Irish Yacht Clubu se tým YC Lodní sporty Brno ve složení Martin Janáček, Honza Krejčiřík, Petr Janáček a Vojta Janáček ve dnech 10. a 11. 6. zúčastnil Irish International Yacht Club Challenge.
 celý článek

Mezinárodní mistrovství Rakouska třídy Finn skončilo medailí pro Česko

Po mezinárodním mistrovství Německa se 8.–11. 6. 2023 čeští finnaři zúčastnili Mezinárodního mistrovství Rakouska na alpském jezeru Traunsee.
 celý článek

TŘI SESTRY SAILING TEAM POKRAČUJE VE VÝBORNÝCH VÝKONECH TAKÉ V SAINT TROPEZ

TŘI SESTRY SAILING TEAM na jachtě Swan 42 DARING SISTERS pod vedením kapelníka skupiny Tři sestry Tomáše Magora Doležala po 9. místě na květnovém mistrovství Evropy v námořním jachtingu na Maltě tentokrát zavítal do ikonického Saint Tropez na regatu ROLEX GIRAGLIA RACE. Naši suchozemští námořníci se v obrovské konkurenci více než 170 jachet z celého světa opět neztratili!...
 celý článek

Old School Windsurfing Cup na Lipně již tento víkend

Srdečně zveme na parádní windsurfingový víkend na Windy Pointu na Lipně. Můžete být součástí největšího setkání starých windsurfů široko daleko!
 celý článek

Boj o medaile na mistrovství světa Raceboardů

Na Raceboard World Championschip se na německé jezero Steinhude meer letos sjel rekordní počet 167 windsurferů – 113 mužů, 27 žen a 18 juniorů. Česká výprava dorazila v sestavě devíti mužů a dvou žen.
 celý článek

Pohár na Nových Mlýnech a cesta na mistrovství světa

Letošní třetí pohárový závod tříd Optimist a ILCA 4 se jel o víkendu 10.–11. 6. v Jachtklubu Dyje na Nových Mlýnech. Díky velké účasti ze Slovenska se sešlo ve třídě Optimist letos zatím největší závodní pole – ve starších žácích 65 a v mladších 32 dětí – a k tomu 29 lodí ILCA 4.
 celý článek
Celkem stran: 220, záznamů: 4384

nahoru