Na Mallorce se začne závodit v pondělí

Eva Skořepová | 29.03.2018

Čeští jachtaři jsou připraveni a trénují na místě, kde se bude konat 49. ročník regaty Trofeo Princesa Sofía Iberostar.


První letošní velká regata olympijských tříd začíná na Velikonoční pondělí 2. dubna na Mallorce. Závodit se bude do pátku a v sobotu 7. dubna jsou na programu medailové rozjížďky. Doufejme, že v nich uvidíme i české závodníky.

 

Ondřej Teplý při tréninku - Foto Pavel Nesvadba

 

Na startu letošního již 49. ročníku tohoto slavného závodu se sešlo rekordních téměř 1200 závodníků ze šedesáti čtyř zemí. Je mezi nimi sedmnáct olympijských medailistů z Ria a osm loňských mistrů světa – konkurence je tedy opravdu veliká, dá se říci, že na Mallorcu přijeli všichni, kteří v současném olympijském jachtingu něco znamenají. Nechybí ani česká reprezentace, která je nebývale početná. Letošní rok je totiž pro olympijský jachting velmi důležitý. První olympijská kvalifikace se jede už v srpnu v dánském Aarhusu v rámci mistrovství světa všech olympijských tříd. Z celkového počtu zde bude rozděleno nejúspěšnějším zemím 40 % nominací do Tokia. K tomuto závodu se tudíž upíná pozornost všech jachtařů včetně těch našich.

 

A koho na startu uvidíme?

Především jsou to zkušení olympionici Viktor Teplý ve třídě Laser a Karel Lavický ve třídě RS:X. Oba startovali již v Londýně 2012 a také v Riu 2016. Na Mallorce je také Ondřej Teplý, který nedávno vybojoval bronzovou medaili na juniorském světovém šampionátu třídy Finn v Cádizu. V této třídě bude závodit i šéftrenér české reprezentace Michael Maier a také Martin Jozíf. Ve třídě Laser se také představí i další Češi: Štěpán Novotný, Jakub Halouzka, Jiří Halouzka a Benjamín Přikryl. Český jachting bude mít zastoupení i ve třídě Laser Radial, i když úspěšná olympionička Veronika Kozelská Fenclová zůstává na mateřské dovolené. Doufejme, že ji úspěšně zastoupí Martina Bezděková. Doplní ji ještě Lenka Kališová, která přijela na Mallorku především sbírat zkušenosti.

 

Fotky z loňského roku:

 

Dvojnásobné zastoupení bude mít Česká republika na akčním skifu 49erFX. Dominika Vaďurová a Sára Tkadlecová (http://czechfxgirls.cz) zde startovaly již vloni, letos se k nim přidají ještě velmi mladé sestry Veronika (19) a Kateřina (13) Živné.

 

 

Na Mallorce panuje pěkné slunečné počasí, všichni naši reprezentanti již pilně trénují.

 

 

Více informací:

www.trofeoprincesasofia.org

Starší články z kategorie Reprezentační družstvo

REKORDNÍ POČET LODÍ S PŘISPĚNÍM ČESKÝCH JACHTAŘŮ

Circolo Vela Arco na Lago di Garda hostilo český 29er tým. Celkem 5 našich posádek se zúčastni...

Odborná komise Prahy 4 vybírala nejúspěšnější sportovce za rok 2017. Mezi oceněnými jsou i pra...

Jachtařský tým MASTERLAN se zúčastnil úvodního závodu letošní Flying Phantom Ex...

Ondřej Teplý se po loňském pátém místě vrátil na stupně vítězů na evropském juniorském šampion...

Zobrazit všechny články


nahoru