Co se děje v Haagu?

Eva Skořepová | 17.08.2023

Mistrovství světa olympijských tříd, které je zároveň první olympijskou kvalifikací a jede se v Haagu, se přehouplo do své druhé poloviny.


49eryFX a paralympijské třídy skončily

Zosia Burska a Sáta Tkadlecová ve třídě 49erFX už mají mistrovství světa za sebou. Nasbíraly spoustu zkušeností a věříme, že v kvalifikaci uspějí příští rok.
 


Páté místo pro Dana Bínu

V Braassemermeeru bylo ukončeno mistrovství světa pro paralympijské třídy. Daniel Bína vybojoval páté místo – nebýt jednoho smolného dne, sahal i po medaili, a Saša Sadílek skončil jedenáctý.

 


 
Naděje stále žije pro bratry Teplé


Ve třídě ILCA 7 o kvalifikaci stále bojují oba bratři Teplí. Oba postoupili do zlaté skupiny. „Jsou tady strašně silné proudy a závodění v nich je o dost jiné. Navíc se pořád hodně čeká na ty správné podmínky, takže jsme v klubu nebo na vodě od rána do večera a také jsme s rozjížďkami pozadu oproti planu, tudíž nebudeme mít žádný volný den. Závod je opravdu hodně náročný. Kvalifikace je za námi a dnes s Ondrou oba pokračujeme ve zlaté skupině v boji o místo do Paříže 2024. Před sebou máme ještě čtyři rozjížďky, tak jdeme na to!“ říkal dnes ráno Viktor Teplý.

 


 
Kvalifikační část mají za sebou také obě naše reprezentantky Klára Himmelová i Alessia Palanti ve třídě ILCA 6. Do zlaté skupiny se jim postoupit nepodařilo, na kvalifikaci na olympiádu budou mít ještě dvě šance příští rok. Klára Himmelová drží zatím 82. místo, Alessia Palanti 94. místo ze 110 závodnic.


 
Windsurfařky bojují o kvalifikaci

 

Mezi windsurfaři je junior David Drda z iQFoil RODOP teamu na 74. místě, bohužel po srážce musel odjezdit jeden den s poškozeným foilem, a Karel Lavický na 86. místě. I oni budou muset bojovat o kvalifikaci na olympiádu příští rok. O kvalifikaci stále bojují naše windsurfařky. Nejblíže k ní mají sestry Kateřina a Bára Švíkovy – jsou zatím na 36. a 40. To znamená na 15. místě z národů a kvalifikaci jich vybojuje 11. V závěsu za nimi je Kateřina Altmannová na 54. a juniorka Kristýna Piňosová z iQFoil RODOP teamu na 63. místě. z 88 závodnic.

 

Rozhovor s Davidem Drdou, který natočil ještě před odjezdem do Haagu, si můžete poslechnout zde: https://sport.rozhlas.cz/jachtar-drda-v-zacatcich-me-vedl-na-vodu-deda-ted-mu-chci-vykony-na-nejvetsich-9053234


 


Kiteboardisté zatím daleko za branami olympiády


Nejlepším z našich je zatím junior Vojtěch Koška na 37. místě, dále je Jindřich Houštěk na 74. místě z 84 kiteboardistů. Dominika Braunová je na 40. místě a Monika Žižlavská na 48. místě z 53 kiteboardistek.

 


 
Závodit se bude až do víkendu, kdy se pojedou medailové rozjížďky, které můžete sledovat na Eurosportu nebo živě zde: https://www.youtube.com/worldsailingtv

 
Kompletní výsledky zde: https://thehague2023.sailing.org/results-centre/

 

 

Starší články z kategorie Reprezentační družstvo

Zatímco Zosia Burska a Sáta Tkadlecová ve třídě 49erFX mají za sebou celou kvalifikační číst a...

Mistrovství světa olympijských tříd bylo včera zahájeno v Haagu. 

Český tým se chystá na první olympijskou kvalifikaci – na mistrovství světa v Haagu Od...

Ve dnech 22.–30. 7. probíhalo mistrovství světa třídy ILCA 4 v řeckém Volosu. Na startu bylo 4...

V neděli 23. 7. rozjela své mistrovství světa v italské Follonice třída RS Feva. Na startu byl...

Zobrazit všechny články


nahoru