Světový pohár v Janově

Eva Skořepová | 24.04.2019

Od 15. do 20. dubna se v Janově konal světový pohár olympijských tříd. Z českých závodníků se ho zúčastnily pouze obě naše posádky 49eruFX Dominika Vaďurová – Sára Tkadlecová a sestry Živné a Laseristi Viktor Teplý, Štěpán Novotný a Jakub Halouzka.


Viktor Teplý vyhrál poslední rozjížďku.

 

 


Závodu vládl velmi slabý vítr, který našim skifům neseděl a vůbec se jim v něm nedařilo. Lasery začaly závodit o den později, v úterý 16. 4., kdy se odjela jedna rozjížďka. V té zajel nejlépe Štěpán a vybojoval 16. místo, Viktor byl 27. Oba trefili výhodné levé křídlo v první stoupačce, bohužel ve druhé nadějné pozice v první desítce ztratili.

 

 

 

Štěpán Novotný zajel nejlépe první rozjížďku.

 

 

 

Ve středu se vůbec nezávodilo kvůli bezvětří. Ve čtvrtek se odjely tři velmi krátké rozjížďky. V nich Viktor podal velmi dobré vyrovnané výkony, byl spokojený se svojí rychlostí. Škoda, že si připsal jeden předčasný start. Štěpán nebyl spokojen se svými starty (jedna penalta na startu) a dvakrát se netrefil do výhodného křídla. Jakub Halouzka zajel své standardní rozjížďky a až na starty byl spokojen. V pátek byla situace podobná, Viktor se díky všem dojezdům v první dvacítce dostal do zlaté skupiny z 35. místa. Ani sobota nepřinesla silnější vítr. Zlatá skupina odjela jednu rozjížďku, kterou Viktor Teplý vyhrál, čímž se posunul na celkové 20. místo. Stříbrná skupina odjela dvě rozjížďky, druhá se dojela za zcela neregulérních podmínek.

 

Výsledky:
Třída Laser (111 lodí)
1. Jonatan Vadnai HUN
2. Pavlos Kontides CYP
3. Andrew Lewis TTO
..
20. Viktor Teplý CZE
79. Jakub Halouzka CZE
80. Štěpán Novotný CZE

 

 

Dominice Vaďurové a Sáře Tkadlecové se ve slabém větru vůbec nedařilo.

 

 

 

Třída 49erFX (48 lodí)
1. Odile van Aanholt – Marieke Jongens NED
2. Carlotta Omari – Matilda Distefano ITA
3. Stephanie Roble – Margaret Shea USA
..
47. Dominika Vaďurová – Sára Tkadlecová CZE
48. Veronika Živná – Kateřina Živná CZE


 
Kompletní výsledky ZDE


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ