Ondřej Teplý skončil na ME třídy Finn znovu dvanáctý

Eva Skořepová | 18.04.2021

Ondřej Teplý skončil stejně jako loni dvanáctý na evropském šampionátu olympijské třídy Finn. K pěknému výsledku mu pomohl především vydařený poslední den závodu.


Zlato v portugalské Vilamouře (12.–16. 4.) obhájil Maďar Zsombor Berecz, stříbro získal olympijský vítěz z Ria 2016 Giles Scott z Velké Británie. Bronz vybojoval Švýcar Nils Theunnick. Titul do 23 let obhájil potřetí v řadě Španěl Joan Cardona.

 

 

 

 

Ondřej Teplý začal regatu šestým místem, ale v dalších sedmi rozjížďkách se do desítky nedostal. Na konečné dvanácté místo se dostal díky druhému a třetímu místu v závěrečných jízdách. Mistrovství Evropy pro něj bylo prvním velkým závodem po strašně dlouhé době.


„Bylo to zvláštní, úplně jsem si odvykl na závodní atmosféru v takovém počtu lodí, připadal jsem si, jako kdybych byl na velké regatě poprvé,“ žertoval Ondra. Něco ale bylo skutečně poprvé – šampionátu se zúčastnil pod vedením britského trenéra Edwarda Wrighta, mistra světa ve třídě Finn z roku 2010, s nímž spolupracuje od prosince. „Když máte za zády mistra světa, všichni se na vás hned dívají jinak. Spolupráce funguje skvěle, i když na první pohled nemusí být vidět. Na této úrovni záleží na každém detailu a ty se nám daří postupně vylepšovat. Kromě výsledku, se kterým jsem spokojen, jsme během mistrovství Evropy také otestovali plachty a získali další důležité poznatky, které se budou hodit na květnovém Gold Cupu,“ pochvaloval si Ondra.

 

 

 


Mistrovství světa se pojede od 8. do 12. května v Portu a bude se na něm bojovat o poslední evropské místo na olympijských hrách v Tokiu. Kdyby se tato kvalifikace konala na ME, do Tokia by jel Švýcar Nils Theunnick, který zde bral bronz a je současný leader světového žebříčku třídy Finn. Ani Španělsko ještě není kvalifikované a Joan Cardona zde skončil na 4. místě. Ondra to bude mít hodně těžké.


Již toto pondělí (19. 4.) začíná ve Vilamouře další závod, který nás eminentně zajímá. Evropská kvalifikace tříd ILCA 7 (Laser) a ILCA 6 (Laser Radial). Na startu budou naši reprezentanti Jakub Halouzka, Ben Přikryl, Alessia Palanti a Klára Himmelová. Bohužel bratr Ondřeje Viktor Teplý měl pozitivní test na Covid 19 a musel zůstat doma v karanténě.

 

 

ME TŘÍDY FINN

 
Více informací: http://2021.finneuropeans.org

   
Video: https://finnclass.org/finn-tv/2021-videos

 

Social media: https://www.facebook.com/vilamourasailing/


Výsledky:
http://vilamourasailing.sailti.com/en/default/races/race/text/FinnEuropeans-en

 

 


ME TŘÍD ILCA 7 a ILCA 6

 
Více informací a výsledky: http://vilamourasailing.sailti.com/en/default/races/race/text/2021-ilca-vilamoura-european-continental-qualification-en

 
 


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ