Alessia Palanti vybojovala pro Českou republiku bronz na mistrovství Evropy

Eva Skořepová | 17.06.2021

V Černé Hoře se odjelo Mistrovství Evropy do 21 let v olympijské třídě ILCA 6 (Laser Radial – juniorky) a ILCA 7 (Laser – junioři). Bronzová medaile je velký úspěch a příslib pro olympiádu 2024 v Paříži.
 

 „První den se nezávodilo, čekali jsme na vodě, závodní komise zkoušela rozjížďky, ale překazila to bouřka, která nás zahnala na břeh. Druhý den se odjely tři rozjížďky ve větru od 5 do 7 m/s,“ referoval reprezentační trenér Štěpán Novotný.
 
Ve druhé polovině závodu byly podmínky s větrem od 5 do 8 m/s až na poslední den, kdy se pro nedostatek větru nezávodilo. Alessia Palanti pravidelně dojížděla v rozjížďkách v první desítce, a dokonce se jí podařilo jednu jízdu vyhrát. „Na vodě vypadala velmi silně a až na pár chyb jezdila výborně, což jí nakonec vyneslo úžasné 3. místo,“ chválil Štěpán Novotný.
 


„Byl to pro mě těžký závod, protože podmínky nebyly příliš obtížné, a tak se dařilo i všem soupeřkám. Tři dny se kvůli bezvětří nezávodilo, a tak se pak jezdily tři rozjížďky za den, což také nebylo jednoduché. Bylo prima, že jsme si užily všechny podmínky, slabý i silný vítr. To mám ráda. Nepočítala jsem s tím, že bych měla na medaili, a tak jsem závodila bez nervů. Byla jsem v pohodě a je z toho bronz, ze kterého mám obrovskou radost,“ popsala Alessia Palanti závod. 
 


Po neúspěšné kvalifikaci do Tokia se mohl radovat i její trenér Ital Fabrizio Lazzerini, s nímž se společně se svou tréninkovou skupinou z Circolo Vela Torbole přesunuli z Černé Hory do Splitu, kde se od 28. 6. pojede mistrovství Evropy do 19 let. „Domů se tak dostanu až 4. července, ale to nevadí, budeme tady trénovat a na závod se už těším. Nyní jsem byla v kategorii do 19 let nejlepší, ale Irka byla těsně za mnou, a pokud bude foukat silný vítr, bude těžké ji porazit. Je v něm strašně dobrá,“ vysvětlila Alessia.
 

 


Závodu v Černé Hoře se účastnili i další naši reprezentanti. „Dobře jezdila také Klára Himmelová. Bohužel bojovala se starty, které se jí moc nedařily. Nakonec skončila na 28. místě. Velmi pěkně jeli kluci v předposlední závodní den. Mají kvůli maturitě letos velmi málo naježděno. Andymu Lawsonovi se povedly dvě rozjížďky dokončit v první desítce stříbrné skupiny. Mikuláš Vaszi jezdil velmi podobně, bohužel se v jedné rozjížďce převrátil a v další musel po poslední bójce točit penaltu 360° a propadl se dvakrát na dvacátou pozici. Celkově skončili Miky na 63. místě a Andy na 67. místě,“ uzavřel Štěpán Novotný.
 
 
Výsledky a více fotografií ZDE

 

Starší články z kategorie Reprezentační družstvo

O víkendu se za krásného slunečného počasí uskutečnil první díl Supercupu v Maďarsku na Balato...

V holandském Medembliku se od 2. do 6. června jela Allianz Regatta jako součást světového pohá...

Letošní vyhlášení ankety Jachtař roku nemohlo proběhnout na tradičním Galavečeru českého jacht...

První závod Evropského poháru tříd ILCA se jel 28.–30. května ve slovinském Koperu. Český tým ...

Českým juniorkám-windsurferkám se dařilo na Gardě na iQFoil International Games.

Zobrazit všechny články


nahoru