Silný český tým na startu juniorského mistrovství světa

Eva Skořepová | 12.12.2021

V Ománu v Al Mussanah odstartuje v pondělí 13. prosince juniorské mistrovství světa World Sailing – Youth Sailing World Championship 2021. Mladí jachtaři ze 66 zemí se utkají ve třídách ILCA 6 chlapci a dívky, 29er chlapci a dívky, 420 chlapci+mix a dívky, Techno 293 chlapci a dívky, Formula Kite chlapci a dívky a Nacra 15 mix.Závodit se bude na pěti okruzích a každá země může postavit pouze jednu posádku nebo závodníka v každé třídě.

 


 
Český tým nastoupí v silném složení a v některých třídách i s medailovými ambicemi. Ve třídě ILCA 6 budou závodit Alessia Palanti (YC CERE) a Jiří Himmel (YC Nechranice), na 29eru Tibor a Adam Nevelöšovi (SK Štětí), na prkně Techno 293 Kristýna Chalupníková (TJ Rapid Brno) a David Drda (TJ Delfín Jablonec) a v kiteboardingu Vojtěch Koška (YC Dyje). Doprovázejí je dva reprezentační trenéři Štěpán Novotný a Milan Hájek, team leaderem je Ivan Doronin, trenér kiteboardingu.

 

 

„Máme za sebou registraci, tréninkovou rozjížďku a večerní zahájení se slavnostním průvodem. Zítra jdeme na to. Předpověď slibuje na celý týden mořskou brízu o síle 6 až 12 uzlů (3–6 m/s) a teplotu 27 stupňů Celsia,“ píše trenér Milan Hájek z Ománu.

 


 
Závodit se bude až do 18. prosince, kdy budeme znát vítěze soutěže národů i všechny medailisty. Bude mezi nimi i někdo z českého týmu? Držte palce!
 

Závod sledujte na: https://worldsailingywc.org/2021

 

Nebo živě na:
Official Live – https://bit.ly/3yiNnpn

Repeat Link – https://cutt.ly/iYIOYNr 
 
           


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ