První mistrovství republiky a další pohárový závod na Lipně

Eva Skořepová | 10.06.2020

O víkendu 6.–7. června se na Lipně konalo první letošní mistrovství republiky (odložené z května, kdy se pro nedostatek větru neodjelo). Jednalo se o závod katamaranů Open. Zároveň zde probíhal pohárový závod tříd Laser, Evropa a 29er.


„Závod se vydařil a 29. titul mistra republiky a 47. medaile jsou doma. Díky pořadatelům, všem soupeřům, a hlavně kosatníkovi Zdeňku Adamovi, že se mnou jezdí a bojuje. Tentokrát jsme dominovali v silném větru a prohrávali na plné čáře v tom slabém. Snad vyjdou příští týden na mistrovství katamaránů Tornado příznivé podmínky a soupeření bude vyrovnanější,“ uvedl David Křížek z Lokomotivy Plzeň.

 

 

Celkové výsledky zde: https://www.sailing.cz/vysledky/201309

 

 

„V sobotu se podařilo odjet dvě pěkné rozjížďky, dařilo se mi a obě dvě jsem vyhrál. V neděli už byl vítr slabší, naštěstí se podařilo odjet další dvě rozjížďky. V těch už se mi tolik nedařilo, ale na celkové vítězství to stačilo,“ popsal průběh závodu vítěz třídy Laser olympionik Viktor Teplý z Jachtklubu Brno.

 

Třídu Evropa ovládl zcela suverénně Štěpán Sivý ze Slavoje Hluboká se čtyřmi vyhranými rozjížďkami, podobně si vedli i bratři Adam a Tibor Nevelöšovi z SK Štětí ve třídě 29er.

 

Celkové výsledky zde: https://www.sailing.cz/vysledky/201340

 

Reportáž ze závodu se objevila v neděli v hlavních zprávách v televizi Prima CNN.


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ