Mitrovské tituly pro Karla Lavického a Kateřinu Švíkovou

Eva Skořepová | 21.07.2022

Integra 2022 Czech iQFoil Championship – první ze dvou šampionátů, které se nyní odehrávají v chorvatské Viganji včera skončil.
Velmi dobře obsazeného závodu se zúčastnilo 57 závodníků a mimo české špičky, ať té současné nebo minulé, bylo závodní pole obohaceno o závodníky z Maďarska, Slovinska, Slovenska, a Chorvatska. Mezi nimi bylo i šest olympioniků. V juniorské třídě Techno 293 navíc závodilo 19 mladých českých windsurfařů.
 
Podmínky závodu opravdu přály, odjelo se šest rozjížděk každý den. Pouze poslední den se odjela už jen jedna rozjížďka, protože foukalo jugo, které ve Viganji není úplně ideální.

 


 
Naši reprezentanti Karel Lavický a Kateřina Švíková dokázali své kvality a podle očekávání v závodě zvítězili. Přesto je to pro oba první titul v nové olympijské třídě iQFoil. „iQFoil mě moc baví, absolvoval jsem letos další mezinárodní závody, kde se mi celkem dařilo. I zde jsem s výsledkem spokojen, porazil mě pouze Chorvat Luka Mratovič, který je tady doma, zná to tady velmi dobře a je to výborný závodník a olympionik,“ hodnotil Karel Lavický z YC DIM Bezdrev. Stříbro vybojoval další reprezentant junior David Drda, celkově pátý, a třetí skončil Adam Sadílek, celkově osmý). Oba závodí za Delfín Jablonec.

 


 
A jaké pocity má z vítězství mezi ženami celkově desátá Kateřina Švíková? „Třída iQFoil je oproti dřívější olympijské třídě RS:X skvělá, důležitá je hlavně síla, a to mi docela jde. Byly to parádní závody, foukalo skvěle, moc jsem si to užila. Odjeli jsme spoustu rozjížděk, bylo to fakt náročné. Ke konci už jsem nemohla, ale zvládla jsem to.“ Soupeřkou jí byla především její sestra Barbora (obě závodí za pražský klub YC CERE), která skončila celkově jen o místo za ní a brala tak stříbro, bronz vybojovala Kristýna Piňosová (TJ Rapid Brno), celkově na 16. místě.

 


 
Juniorskou třídu Techno 293 opanoval Štěpán Loužek (JK Plzeň) před Klárou Chalupníkovou (TJ Rapid Brno) a Františkem Burdou (JK Česká Lípa). Od 21. do 24. července pokračuje windsurfařský týden ve Viganji Mistrovstvím ČR ve slalomu.
 
Více informací o závodech a kompletní výsledky:
iQFoil – https://www.sailing.cz/noticeboard/227007

Slalom – https://www.sailing.cz/noticeboard/227010


 

Starší články z kategorie Reprezentační družstvo

V holandském přístavu Scheveningen nedaleko Haggu skončilo ve čtvrtek 14. července juniorské m...

Minulý týden se posádky SPS RS Feva zúčastnily Eurocapu na maďarském Balatonu.

Od 7. do 10. července se náš tým 16 závodníků tříd ILCA zúčastnil 84. Warnemünder Woche, kde p...

V holandském přístavu Scheveningen nedaleko Haggu odstartovalo v neděli 10. července juniorské...

Pět českých závodníků se pod vedením reprezentační trenérky Nikol Staňkové zúčastnilo mistrovs...

Zobrazit všechny články


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ