Mistrovství světa do 21 let olympijské třídy ILCA 6

Eva Skořepová | 25.08.2021

Mistrovství světa do 21 let olympijské třídy ILCA 6 se jede v polské Gdyni.


„Máme za sebou tři dny závodu, kdy první den foukal slabý vítr do 4 m/s, druhý den foukalo z moře okolo 8 m/s a třetí den byl vítr nejsilnější až k 12 m/s a také z moře. Byly velké vlny a velmi těžké podmínky.
 
Alesia Palanti se drží na 15. místě i přes jeden předčasný start. Velmi pěkně jezdí také Klára Himmelová, která dokáže díky výborným startům a rychlosti na stoupačku na první bójku dojíždět okolo 10. místa. Bohužel jí jdou o něco méně zaďáky, ale dnes zaznamenala dva velmi pěkné dojezdy do dvacítky.
 
Kluci Miki Vaszi a Andrew Lawson v těchto těžkých podmínkách bojují. Miki dokázal první den dát jednou 14. místo, bohužel pak měl také jeden předčasný start a další rozjížďky se mu nepovedly. Andy jel několikrát do 30. místa, ale poté bohužel udělal nějakou chybu nebo se převrátil. Bohužel oba kluci skončí po kvalifikaci ve stříbrné skupině. 
 
Čekají nás ještě 3 dny, kdy předpověď slibuje silný vítr, ale ze břehu, a na další dny spíš velmi slabý vítr, tak uvidíme, jestli vůbec budeme závodit,“ píše trenér Štěpán Novotný Z Gdynie.
 
Průběžné výsledky našich závodníků:
Aelssia Palanti 15.
Klára Himmelová 19.
Miki Vaszi 105.
Andrew Lawson 118.

 


 


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ