Mistrovství České republiky v jachtingu tříd RS – Crown Cup 2020

Eva Skořepová | 25.08.2020

Od 20. do 24. 8. bylo na Lipně v Černé v Pošumaví rušno. Mistrovství České republiky zde odjely lodní třídy RS Feva pro mládež, dvouposádková RS500 a skify RS700. Třída RS Aero jela závod Českého poháru. 
Čtvrteční zahajovací den od rána nesliboval závodnický vítr. Závodníci se ale dočkali odpoledne a vraceli se po osmé hodině se třemi rozjížďkami v kapse. Pátek byl ve znamení tropických teplot a slabého větru, a tak se vůbec nezávodilo.

 

 

V sobotu se na Lipně honily bouřky, a proto se začalo závodit až odpoledne. Za větru 5–8 m/s se odjely čtyři rozjížďky. V neděli závod zakončily další tři jízdy ve větru 4–5 m/s.

 

 

 

Třída RS Feva

 Mistry České republiky v jachtingu v lodní třídě RS Feva se pro rok 2020 se stala sourozenecká posádka Jan a Eliška Richterovi z YC Pardubice. Stříbrnou medaili vybojovali Ondřej Baštář a Petr Pelnář z Lokomotivy Plzeň a bronz získaly Adéla Pešková a Kristýna Křenková z LS Brno. V této třídě byla na Lipně silná konkurence 34 posádek s mezinárodní účastí. „Závod byl super, zúročili jsme v něm vše, co jsme se naučili v těžkém tréninku,“ radovala se mistrovská posádka.

 

 

 

 
Kategorie dívky:
1. Adéla Pešková a Kristýna Křenková (LS Brno)
2. Eliška Stibůrková a Madla Najvárková (OYC Praha)
3. Nela Viščorová a Kateřina Šlechtická (LS Brno)

 

 


Kategorie junioři:
1. Monika Křenková a Dominika Nejezchlebová
2. Helena a Vanda Navrátilovy
3. Štěpán Beneš a David Křížek jun.

 

 

 

Třída RS500


Třídu RS500 vyhráli sourozenci Jakub a Tereza Dobří z lokomotivy Plzeň, na druhém místě skončily Sára Tkadlecová a Klára Houšková (JK Toušeň/Sokol Dobřichovice) a bronz získali Michal a Petra Lojkovi z pořádajícího klubu JK Černá v Pošumaví. „Užili jsme si krásné jachtařské dny, foukalo nádherně, soupeři byli skvělí, výborně se nám s nimi závodilo a jsem rád, že všichni přijeli,“ hodnotil Jakub Dobrý, čerstvý mistr republiky.

 

 

 

 

Třída RS700


Třídu skifů RS700 ovládl již posedmé Milan Hájek z Lokomotivy Plzeň, druhý skončil Michal Kotek (JK Staré Splavy) a třetí Jan Štantejský (ALT RS). „Podmínky byly jachtařsky přívětivé, tři dny ze čtyř se závodilo v regulérním větru, závod jsme si užili a jsme rádi, že v letošní komplikované sezoně máme odjetý aspoň jeden významný závod,“ uvedl vítěz Milan Hájek.
 

 

 

Třída RS Aero

 Ve třídě RS Aero zvítězil německý závodník Eric Rieve, před Petrem Bryxem z klubu Bohemia Poděbrady a Jaroslavem Vernerem z JK Toušeň.

 

Starší články z kategorie Závody

Na Lipně se o víkendu 15.–16. srpna odjel závod Českého poháru tříd Optimist a 420 nazvaný Mar...

Od 1. 9. se upouští voda a bude se opravovat hráz. Závod FLEXIMONT CUP se prozatím pře...

Vážení přátelé, z důvodu kolize termínů a nevyhovujícímu stavu vodní hladiny na našem Boleveck...

O víkendu 7. -  9. srpna 2020 se uskutečnil první větší závod ve třídě 2.4mR po zákazu shromaž...

Bezvětří a prázdninové letní počasí provázelo druhý závod České jachtařské ligy, která se jela...

Zobrazit všechny články


nahoru