Kristýna Piňosová z RODOP iQFoil týmu ve vedení!

Eva Skořepová | 13.12.2023

Kristýna Piňosová z RODOP iQFoil týmu je po dvou závodních dnech na juniorském mistrovství světa World Sailing v Brazílii ve vedení! Daří se celému českému týmu! 

„První den se dlouho čekalo, vítr se měnil, pak to lehlo, takže se odjely čtyři slalomy až večer. Pro nás oba to bylo super, já byla druhá a David Drda sedmý,“ zhodnotila Kristýna.


„Včera se odjely čtyři rozjížďky Course Race. Vítr měl až 8 m/s, ale offshore, takže byl hodně poryvovatý. Na výkonech všech závodníků to bylo znát. Málokdo jezdil konstantně. Skvěle jezdil David, který po osmi rozjížďkách stále drží skvělé 7. místo. Jsem rád, že jeho výkony jdou neustále nahoru a že výsledek z posledního mistrovství světa nebyl náhoda. I tady se drží v této extrémně nabité konkurenci s absolutní světovou špičkou. A Kristýna? Ta nám všem ještě ukáže, co v ní je, a podaří se jí odskočit od všech soupeřek. Po protestech je ve vedení, ale chvilkami mi připravuje horké chvíle, ne vše se jí daří podle představ, přesto dokazuje, že je v této věkové kategorii nejlepší na světě!“ Píše z Brazílie trenér Milan Hájek.

 


Také ostatní členové české výpravy jezdí dobře. Kiteboardisti první den vůbec nezávodili, kvůli problémům s vyplutím z pláže se vůbec nemohli dostat na vodu. Na druhý závodní den je organizátoři konečně přesunuli na jinou pláž. Naši si v prvních šesti jízdách vedli skvěle. Vojtěch Koška je čtvrtý a Dominika Braunová osmá.

 

 

 

Ani naši závodníci třídy ILCA nejedou vůbec špatně, Linda Dokoupilová je na 15. místě a Jan Bělík na 32. místě. Také Lukáš Kraus a Ondřej Baštář jedou výborně, zajíždějí rozjížďky v první desítce. Dva předčasné starty je ale zatím v průběžné klasifikaci řadí na 15. místo.

 


Závodit se bude až do pátku, tak držte palce!


Závod můžete sledovat zde https://worldsailingywc.org/results-centre/


 

Starší články z kategorie Reprezentační družstvo

Náš hvězdný tým začíná dnes závodit v brazilském Búzios juniorském mistrovství světa World Sai...

Český tým už odletěl do Brazílie, kde v pátek v Búzios začíná registrace na juniorské mistrovs...

Stejně jako v loňském roce se absolutní vítězkou ankety Jachtař roku 2023 a zároveň suverénní ...

SPS Optimist již v novém složení vyrazilo s trenérem Jakubem Halouzkou na trénink a závod do S...

Od poloviny října do poloviny listopadu dosáhli naši jachtaři tyto významné výsledky a úspěchy...

Zobrazit všechny články


nahoru