Češi úspěšní na Europa Cupu v Rakousku ve třídách ILCA

Eva Skořepová | 12.09.2022

Od 9. do 11. září se na Attersee sešlo přesně 100 závodníků z 10 zemí, aby se utkali ve třech lodních třídách ILCA 7, ILCA 6 a ILCA 4. Že je jachting sport pro všechny věkové kategorie, dokazuje fakt, že účastníci byli věkového rozmezí 13 až 82 let.


 

Tento závod je českými závodníky oblíben a hojně navštěvován, mimo jiné také proto, že ve třídě ILCA 7 se započítává tak do Českého poháru. Letos jich v Rakousku startovalo ve všech třech třídách dohromady sedmnáct.

 

 

V juniorské třídě ILCA 4 zvítězila Linda Dokoupilová z Jachtklubu Brno před dvěma Ukrajinci Ivanem Antipinem a Semenem Sokolem. Dámskou olympijskou třídu ILCA 6 ovádla Rakušanka Eva-Maria Schimak před Ukrajinkou Semen Khashchyna a Klárou Himmelovou z YC Nechranice. Olympijskou třídu pro muže ILCA 7 vyhrál Viktor Teplý z Jachtklubu Brno, druhý byl Slovinec Liam Orel a třetí Ukrajinec Denys Saidukov.

 

 

V převážně deštivém počasí na jezeře foukal vítr téměř ze všech směrů, což ztěžovalo závodní komisi odjet regulérní rozjížďky. „První den se nic neodjelo, zato druhý den jsme byli osm hodin na vodě. Rozhodčím se nedařilo postavit trať, trvalo jim pět hodin, než jsme konečně odstartovali. Rozjížďky se mi povedly, jedné jsem dojela druhá a jednu jsem vyhrála. Po dvou dnech jsem tedy vedla. Třetí ten padaly trakaře, přesto jsme šli na vodu a podařilo se odjet ještě jednu rozjížďku, která se mi moc nepovedla a klesla jsem na celkové třetí místo,“ popsala průběh závodu Klára Himmelová, kterou teď kromě dalšího Europa Cupu na Nechranicích a tréninku na Gardě a Sardinii před listopadovým mistrovstvím Evropy ve francouzském Hyeres čeká nástup na Vysokou školu zemědělskou v Praze na obor Ekonomika a management.

 

 

„Všechny rozjížďky, které jsme nakonec po dlouhém čekání odjeli, byly hodinové a za slušného větru. Byla zde slušná mezinárodní konkurence a početné startovní pole, vhledem k malému počtu rozjížděk se neškrtalo, a tak o celkovém pořadí rozhodovaly především vyrovnané výsledky v jednotlivých jízdách,“ hodnotil celkový vítěz ve třídě ILCA 7 Viktor Teplý, který byl vyhlášen také jako nejlepší v kategorii Masters (věková hranice se posunula z 35 na 30 let).

 

Celkové výsledky a fotogalerie: https://www.uycas.at


 

Starší články z kategorie Reprezentační družstvo

Máte možnost dva dny před Mistrovstvím ČR mládeže na Nechranicích 27. a 28. září.

V Portugalsku se jelo mistrovství světa do 21 let v olympijských třídách ILCA 6 a ILCA 7 za úč...

Poslední srpnovou sobotu skončilo Mezinárodní mistrovství Maďarska v lodní třídě Optimist. Beá...

Na mistrovství Evropy mládežnické třídy RS Feva to pro české barvy zacinkalo jak v absolutním ...

V neděli 28. 8. skončilo ve Svatém Mořici juniorské mistrovství světa ve windsurfingu v olympi...

Zobrazit všechny články


nahoru