Závod mladých nadějí

Eva Skořepová | 13.07.2020

Na Velkém Dářku se o víkendu 11.–12. 7. odjel závod Českého poháru třídy Laser 4.7 a regionální poháry tříd Optimist a BIC Techno 293 a krajský přebor třídy Evropa.
 
Lodě, stany a karavany vysokého počtu účastníků ve všech třídách zcela zaplnily prostory pořádajícího Yacht Clubu Velké Dářko, který doslova praskal ve švech.

 

 

 

 

V sobotu téměř celý den pršelo, ale naštěstí foukal vítr kolem 3–4 m/s, takže se podařily odjet čtyři rozjížďky ve všech třídách. V neděli vykouklo sluníčko, vítr foukal podobně a závodníci odjeli ještě tři rozjížďky. Třída Optimist jen dvě.
 

 


Třídu Laser 4.7 ovládli reprezentanti sourozenci Klára a Jiří Himmelovi z YC Nechranice, kteří si odskočili z Radialu. Klára svého bratra o dva body porazila, třetí skončil o bod zpět Michal Rais z SK Štětí.
 

 


Nejpočetnější třídou byli Optimisti. Na startu se jich sešlo 61. Jel se totiž jak český, tak moravský regionální pohár. Závod vyhrála Beata Dokoupilová z Jachtklubu Brno, druhý byl František Burda z JK Česká Lípa a třetí Tomáš Peterka z Českého Yacht Klubu.
 

 


Třída Optimist starší žáci
1. Tomáš Peterka ČYK
2. Jeremiáš Přikryl LS Kroměříš
3. Jindřich Kaláb VS Duchcov
 

 


Třída Optimist mladší žáci
1. František Burda JK Česká Lípa
2. Jan Kříž SK Štětí
3. Matyáš Ráža VS Duchcov
 

 


Třída Optimist starší žačky
1. Linda Dokoupilová Jachtklub Brno
2. Zuzana Tlapáková SK Štětí
3. Karolína Hejnová Baník Ostrava
 

 


Třída Optimist mladší žačky
1. Beata Dokoupilová Jachtklub Brno
2. Lívia Holešová SVK
3. Michaela Kučerová TJ Lanškroun
 

 


Juniorské windsurfy BIC Techno 293 ovládli bratři Nevelöšové z SK Štětí. Zvítězil Tibor před bratrem Adamem a Kristýnou Chalupníkovou z TJ Rapid Brno. Stejné bylo i pořadí v kategorii U-17.

 

 

Třídu Evropa vyhrál Miloslav Soukal z YC Neratovice, před Tomášem Mlejnkem z SK Štětí a Romanem Kafkou z YC Velké Dářko.
 
Celý minulý týden patřilo Velké Dářko soustředění BICů a Laserů 4.7, tento týden zde probíhá soustředění třídy Optimist za účasti 60 dětí od těch nejlepších až po úplné začátečníky. Na příští víkend je naplánována Bambusová regata, další závod Českého poháru Optimistů.


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ