Windypoint Regata

Eva Skořepová | 29.06.2020

O víkendu 27.–28. června proběhl v Černé v Pošumaví v YC Lískovec pohárový závod  RS tříd za účasti 7 lodí RS Aero, 5 lodí RS Vareo a 16 lodí RS 700.


 

Závod se nesl jako každý rok v přátelské atmosféře, závodníci i tým rozhodčích si pomáhali na břehu i na vodě, na protesty nebylo ani pomyšlení. Počasí všechny odměnilo v sobotu výborným větrem a pěti rozjížďkami, vítr místy zesiloval až na 10 m/s. V neděli se v o něco slabším větru ujely dvě další rozjížďky. Intenzivní vítr a slunce a možná i jarní přestávka v závodech způsobila takové vyčerpání závodníků, že večerní program v sobotu prakticky skončil dřív, než začal. Celkově oproti minulým rokům se dalo pozorovat zhuštění závodního pole, které vypovídá o tom, že závodníci RS tříd na sobě pilně pracují.
 


Třída RS Vareo byla dominována brněnskými závodníky, ještě v neděli se střídalo pořadí na prvních místech. Na prvním místě se nakonec umístil Marek Pavlovský následovaný Petrem Janáčkem a Darekem Grabarczykem.
 


Ve třídě RS Aero se nekonalo žádné velké překvapení, favorit Petr Bryx si udržel první místo. Na stupních vítězů se dále umístily rostoucí talenty Jan Hrubý a Miloš Buřil,
lépe známý v jachtařské komunitě pod jménem své lodi jako Včelka.
 

 


Ani v nejpočetnější a nejsledovanější třídě RS700 se nekonala velká překvapení, která by dokázala zamotat hlavu a rozpočet sázkovým kancelářím. První místo si opět podržel favorit a mistr ČR Milan Hájek, následovaný stálicemi třídy Adamem Plhoněm a Michalem Kotkem. Mimo oficiální pořadí byla při vyhlášení oceněna Klára Houšková, jediná žena závodu.
 
Na závěr patří velké poděkování spoluorganizujícímu YC Černá v Pošumaví a tamním rozhodčím pod vedením Karla Švece.
 
Výsledky jsou k dispozici na https://www.sailing.cz/vysledky/201120

 
Jiří Kuthan


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ