Úspěšný Supercup v Maďarsku na Balatonu

Eva Skořepová | 15.06.2021

O víkendu se za krásného slunečného počasí uskutečnil první díl Supercupu v Maďarsku na Balatonu. Na startu se sešlo celkem 98 závodníků, po odložených závodech na Slovensku a Nových Mlýnech jsme se konečně dočkali a byl to opravdu parádní windsurfingový závod.
 V nejpočetněji obsazené třídě Techno 293 se zúčastnilo 54 startujících, 30 ve třídě Foil a 14 raceboardů, mimo domácích závodníků se zúčastnili závodníci ze Slovenska, Chorvatska a naši zemi reprezentovalo celkem 19 windsurfařů.

 


 
V sobotu se za slabého větru podařilo odjet 4 rozjížďky T293 a Racebordu a v podvečer za celkem silného větru 3 rozjížďky Foilů. V neděli, kdy foukal severní vítr o síle 24–30 uzlů se odjely ještě 2 rozjížďky na foilech a jedna T293, poté byl závod na doporučení záchranných složek a policie ukončen pro nepřiměřené riziko všech účastníků.

 


 
V nabité konkurenci se z našich mladých a nadějných závodníků nejlépe dařilo Davidu Drdovi a Nele Sadílkové na foilech – kteří vyhráli v kategoriích U17 a U19 a celkově obsadil David 3. místo mezi muži a Nela celkové 2. místo. Velký úspěch ve třídě Techno 293 zaznamenali zejména dívky, když Kristýna Piňosová vyhrála U17 dívky před druhou Kristýnou Chalupníkovou, a Alex Lojínová, která suverénně vyhrála kategorii U15.
Jan Štěpánek

 

U15 dívky

 

U17 dívky

 

Foil U17 / U19 a celkové ženy

 

David Drda vítěz Foil U17/U19 a 3. místo celkové v mužích


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ