Tradiční soustředění Optimistů ČYKu na Lipně a Lvíčata v České televizi

Eva Skořepová | 01.09.2022

Na Lipně v srpnu v kempu Jestřábí I. proběhlo tradiční soustředění Českého Yacht Klubu pod vedením Pavla Schwarze. 14denního kempu se zúčastnilo 19 dětí, které si jachting na plachetnicích Optimist pod vedením zkušených trenérů i mnoho dalších soutěží a her opravdu užily. Přijela za nimi i Česká televize a natočila s nimi pořad Lvíčata pro ČT Déčko – premiéra bude v sobotu 3. 9. v 11.15. S dětmi strávil dva dny také mentální kouč Marián Jelínek.


 

U dětí se vystřídalo několik trenérů – Pavel Schwarz, Eva Skořepová, Martin Houska, Pavel Pavlousek, Tomáš Musil, Lucie Keblová, Eva Keblová, Jana Říhová a Tomáš Doležal. Podmínky na vodě byly příznivé spíše druhý týden. První týden panovalo letní počasí a děti se tak věnovaly hrám na břehu i na vodě.

 

 

Uprostřed soustředění se konal tradiční závod Chicken Race, zvítězila Anna Skořepová před Jáchymem Klímou a Johanou Klímovou – všichni z ČYKu.

 

 

Také byli vyhlášeni tři nejaktivnější a nejúspěšnější závodníci ČYKu, kteří dostali parádní bundy Helly Hansen. Děkujeme za podporu.

 

 

Během soustředění děti absolvovaly spoustu tréninkových rozjížděk i dalších cvičení na vodě. Zahrály si také hru o poklad, makačku na bednu, snajpra, vyrobily lodičky, vlajky týmů, závodily na paddleboardech a naučily se uzly.

 

Lvíčata a Marián Jelínek:

 

V celkovém hodnocení soustředění zvítězila Anna Skořepová před Jáchymem Klímou a Kateřinou Lokajíčkovou. V soutěži týmů byl nejlepší Ananasa Anny Skořepové. Děti si soustředění užily, a hlavně skvěle natrénovaly na další závody, které je čekají na podzim.

 

Chcete, aby mezi nimi byly příští rok i vaše děti? Od září máte možnost je přihlásit na tréninky v Praze v Českém Yacht Klubu. Trénuje se na Vltavě v Podolí každou středu, přes zimu děti navštěvují tělocvičnu a učí se teorii jachtingu. A na jaře jsou připravení na soustředění a první závody.

 

Více zde: www.cyk.cz/Optimist

 

Začít mohou také na Lipně nebo na každé jiné vodě v celém Česku. Vyberte si svůj klub na www.zacnisjachtingem.cz

 

 

Kluby v článku

Starší články z kategorie Zprávy odborných komisí a HZS

Český svaz jachtingu na jaře začal vydávat Newsletter. Dozvíte se v něm, co je nového ve světě...

Podívejte se na 3. díl World Sailing Show. Přibližně 20minutový sestřih toho nejzajímavějšího,...

Trenéři, kteří mají zájem o podzimní kurz na trenéra 2. třídy (aktuální termín pro licenci ...

Ve čtvrtek dne 2. června zemřel ve věku 84 let Karel Hrubý, člen Jachtklubu Brno.

Petr Topiarz vstoupil v neděli 8. května do Síně slávy na akci Českého olympijského výboru a t...

Zobrazit všechny články


nahoru