Top ten pro Lindu Dokoupilovou na Mistrovství Evropy třídy ILCA 4

Eva Skořepová | 23.04.2023

O víkendu skončilo mistrovství Evropy třídy ILCA 4 v Cadizu. Linda Dokoupilová z JAchtklubu Brno vybojoval skvělé 10. místo a byla devátá z Evropanek.


 

První dva dny závodu byly velmi větrné, ale ve druhé polovině byl vítr spíš slabší od 3 do 6 m/s a k tomu často nepříjemné vlny z moře.

„Linda závodila velmi dobře. V několika rozjížďkách se jí podařilo postupně vylepšit svou pozici a díky tomu neměla takřka celý závod úplně špatný dojezd. To bylo důležité, protože se v závodě se škrtala jen jedna rozjížďka. Zároveň jezdila vyrovnaně jak v silném, tak ve slabém větru a velmi se jí dařily také starty. To rozhodlo, že zajela tak dobrý výsledek,“ hodnotil reprezentační trenér Štěpán Novotný.

 

 

Kristýna Flosmanová z TJ Jiskra Třeboň, které vyšel začátek závodu – po prvním dnu byla dokonce na 3. místě, se ve slabém větru v závěru propadla až na 56. místo. „Bylo to hlavně kvůli horším startům a ve slabém větru je pak velmi těžké dosáhnout dobrého výsledku,“ uvedl trenér.

 

 

Jak na houpačce se dařilo Janu Bělíkovi a Michalu Raisovi, kteří skončili stejně jako Tatiana Bělunková ve stříbrné skupině. V bronzové skupině závodili Jan Valenta, Jak Kříž a Lukáš Krč.

 

 

„Jsem velmi rád za výsledek, který Linda dokázala zajet. Je to obrovský úspěch nejen její, ale celého týmu. Ostatní závodníci díky tomu vidí, že je reálné bojovat o první desítku. Při tréninku jsou všichni podobně rychlí. V některých podmínkách byl někdo rychlejší, jindy zase ne. Pro Lindu, Kristýnu, Michala a Jana Bělíka to byl vrchol sezony ve třídě ILCA 4 a nyní je čeká přechod na ILCU 6, na které se v červenci zúčastní juniorského mistrovství světa a Evropy, což jsou zároveň nominační závody na WS Youth Worlds, které se jede v prosinci v Brazílii,“ uzavřel Štěpán Novotný.

 

Během mistrovství se vyhlašoval také loňský EurILCA Europa Cup – mezi dívkami ve třídě ILCA 4 zvítězila Linda Dokoupilová! Vyhrála zbrusu novou plachtu. Gratulujeme!

 

 

Výsledky našich závodníků na mistrovství Evropy:


Třída ILCA 4 dívky (161 lodí)
10. Linda Dokoupilová Jachtklub Brno
56. Kristýna Flosmanová TJ Jiskra Třeboň
109.Tatiana Bělunková YC Baník Ostrava

 

Třída ILCA 4 kluci (225 lodí)
113. Jan Bělík JK Sokolov
116. Michal Rais SK Štětí
158. Jan Valenta YC CERE
174. Jan Kříž SK Štětí
215. Lukáš Krč JK Prostějov

 


Kompletní výsledky zde: https://regatas.fav.es/es/default/races/race-resultsall/text/2023-ilca-4-youth-european-championships-open-european-trophy-es/menuaction/index

 

Více informací zde: https://2023-ilca4youth.eurilca-europeans.org

 

 

 

Starší články z kategorie Reprezentační družstvo

Dnes se začalo závodit na mistrovství Evropy ILCA 4 v Cádizu. A Kristýna Flosmanová je mezi dí...

Alexandra Lojínová získala stříbrnou medaili na mistrovství Evropy třídy Techno 293 na Gardě! ...

Po pěti týdnech, které byly věnovány kondiční a teoretické přípravě, se SCM třídy 29er připrav...

Největší závod dětské lodní třídy Optimist na světě se konal na Velikonoce od 6. do 9. dubna n...

Máme za sebou první letošní světový pohár – 52. ročník závodu Trofeo S.A.R. Princesa Sofía zač...

Zobrazit všechny články


nahoru