Osmé místo z ME třídy ILCA 4 v Izole

Eva Skořepová | 13.04.2024

V pátek 12. 4. skončilo mistrovství Evropy třídy ILCA 4, které se jelo ve slovinské Izole. Kluků bylo na startu 243 a dívek 164. Český tým tvořilo 8 kluků a 3 dívky. 


 

 

Po kvalifikační části se do zlaté skupiny probojovaly dvě dívky Tatiana Bělunková z 13. místa a Beata Dokoupilová z 38. místa a dva kluci ze 43. místa Jiří Tomeš a z 58. místa Jeremiáš Přikryl.

 

 

Následovaly dva finálové dny. Dívky odjely pět rozjížděk a kluci čtyři. Tatiana Bělunková se po prvním dnu dostala první desítky, bohužel druhý den se propadla na celkové 12. místo. Beata Dokoupilová se posunula na 31. místo. Jiří Tomeš vybojoval 35. místo a zároveň byl osmý v kategorii do 16 let. Jen o místo za ním na shodu bodů – šestatřicátý – skončil Jeremiáš Přikryl. Pro všechny jsou to skvělé výsledky.  

 

 

 


 
„Poslední den vál vítr 3–6 m/s, který postupně slábnul. Táňa bohužel vypadla z první desítky, kvůli poslední rozjížďce, kdy vítr zeslábl a rozjížďka byla zkrácená po druhé stoupačce. Ještě v bráně byla na 15. místě. Kdyby tak dojela, byla by celkově šestá. Jenže během druhé stoupačky vítr lehnul a pak přisel z druhé strany, na které Táňa nebyla a propadla se tak na 45. místo. To byla škoda, jinak jezdila velmi dobře,“ hodnotil trenér Štěpán Novotný závěr závodu.

 


 
Julie Čaganové bojovala ve stříbrné skupině, celkově skončila na 73. místě. V kvalifikaci se jí ale podařilo vyhrát jednu rozjížďku. Ostatní naši kluci závodili v bronzové (Lukáš Krč a Václav Zákoucký) a emeraldové skupině (Jan Fikáček, Tomáš Peterka a Richard Kováč)
 
Kompletní výsledky: https://2024-ilca4youth.eurilca-europeans.org

 
„Závod hodnotím velmi pozitivně. Nyní se budeme muset pořádně připravit na mistrovství světa, které se jede koncem června v Portugalsku, kde se dá počítat se silným větrem. Myslím, že Táňa může bojovat opět o první desítku stejně jako Jirka s Jemíkem o skvělý výsledek ve zlaté skupině,“ uzavřel Štěpán.
 

Starší články z kategorie Reprezentační družstvo

Na mistrovství Evropy třídy ILCA 4 je odjetá kvalifikační část. Český tým zatím drží super poz...

Na Mallorce se v týdnu od 1. do 6. dubna jel světový pohár olympijských tříd. Naše posádka 49e...

Ve slovinské Portoroži se od 28. do 31. 3. odjela jubilejní 30. Velikonoční regata třídy Optim...

Početná skupina 25 českých závodníků tříd ILCA 4 a ILCA 6 absolvovala Spring Cup v Izole. A op...

Ve dnech Velikonoc se na startu prestižního Eurocupu třídy 29er ve slovinském Koperu sešlo 70 ...

Zobrazit všechny články


nahoru