Optimisti přivezli z Chorvatska dvě bronzové medaile

Eva Skořepová | 07.12.2021

Na start tradiční Mikulášské regaty, která se konala od 3. do 5. prosince v Pule, se postavilo pět českých Optimistů a dva závodníci ve třídě ILCA 4.
 Mikulášká regata byla velmi pestrá. První závodní den foukala velmi silná bóra, která přinesla krátké ostré vlny a poryvovatý vítr, druhý den se nejezdilo kvůli bezvětří a silnému proudu. Třetí závodní den foukal severozápadní vítr, který přinesl mořské vlny a mnoho dětí bojovalo s mořskou nemocí. „Všichni závodníci, kteří letos trávili s SPS dny tréninku na moři či na Gardě, se velice zlepšili v technice jízdy v silném větru a dokážou zajíždět velmi vyrovnané výsledky ve všech podmínkách,“ chválila trenérka třídy Optimist Nikol Staňková.

 


 
A jak závod tedy dopadl?
Beata Dokoupilová z Jachtklubu Brno byla třetí dívka a 14. celkově z 270 přihlášených závodníků. Fanda Burda z JK Česká Lípa skončil na 36. místě a jako třetí kluk v kategorii do 12 let. Julie Čaganová z Jachtklubu Brno skončila na 53. místě, Liliana Dymáková z YC Vysoké Mýto byla na 75. místě a čtvrtá dívka do 12 let. Na 166. pozici se umístil Daniel Beroun z Jachtklubu Brno, který stejně jako všichni ostatní celý závod sbíral cenné zkušenosti.

 

 

 

Ve třídě ILCA 4 si Michal Rais z SK Štětí a připsal 13. místo z 69 lodí. Jeho klubový kolega Jan Kříž skončil na 63. místě. Byly to jeho první závody po přechodu z lodní třídy Optimist a podařilo se mu v silném větru dokončit jednu rozjížďku.

 


 
 
 
 

Starší články z kategorie Reprezentační družstvo

Alessia Palanti z pražského klubu YC CERE a Klára Himmelová z YC Nechranice vstoupí zítra, to ...

Kondiční testování SCM třídy 29er proběhlo v sobotu 13. 11. v Praze v Tyršově domě a 20. 11. v...

VV ČSJ schválil nominaci Nikol Staňkové mezi „Nezlomné trenéry“.

Česká nadace sportovní reprezentace ve spolupráci s Českým...

Windsurfař Karel Lavický 9. listopadu úspěšně složil závěrečné zkoušky na Fakultě tělesné vých...

Zobrazit všechny články


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ