Optimisti na Maltě

Eva Skořepová | 23.12.2019

V předvánočním čase ve 20 °C a ve větru až 18 m/s trénovali a závodili na Maltě dva naši závodníci na Optimistech. 
Nejprve Kristýna Flosmanová a Adam Jaroš absolvovali čtyřdenní trénink vedený světem uznávaným trenérem Mauriziem Bencicem. Den volna strávili v Popeye Village. Následoval čtyřdenní závod EUROMED s účastí 170 lodí z 20 zemí světa.

 


 
Adam Jaroš se probojoval do zlaté skupiny, celkově obsadil 36. místo a byl spokojen s 12 rozjížďkami na hranici povolení závodit ve větru 12–18 m/s. Prověřil si tak dosavadní dovednosti ve světové špičce třídy Optimist. 


Adam bojoval v tomto náročném závodě se svou kolegyní z SPS Kristýnou Flosmanovou, která zastala neodmyslitelnou roli velké podporovatelky a skvělé parťačky pro takovéto fyzicky i psychicky náročné akce. Sama si také úspěšně prověřila svou kondici a se dvěma stříbrnými dojezdy v bronzové skupině vyzkoušela průjezd cílem s celou flotilou za zády. V bronzové skupině skončila devátá, celkově t znamenalo 124. místo.

 

Českou dvoučlennou skupinu doplnila reprezentantka Slovenské republiky Emma Mária Sopuchová, která při svém čtvrtém závodě překonala to nejdůležitější, a to své obavy ze silného větru a dojela všechny rozjížďky a připsala si 162. místo.
Roman Jaroš
 
Kompletní výsledky ZDE


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ