Ondřej Teplý bere na Kieler Woche stříbro

Eva Skořepová | 30.06.2019

Ondřej Teplý dnes vyhrál medailovou rozjížďku ve třídě Finn a posunul se tak na celkové druhé místo. Za vítězným Němcem Phillipem Kasueskem zaostal o pouhé dva body.


 

 

Tradiční jachtařský svátek v německém Kielu se letos konal již po 125. a české barvy na něm byly vidět! Nejdříve závodily neolympijské třídy.

 

 

 

Skvěle se předvedla posádka Jiří Hrubý a Roman Houdek, která ve třídě Flying Dutchman vybojovala za zcela suverénními Maďary Szabolcsem Majthényim a Andrásem Domokosem stříbro.

 

 

Ve třídě 29er závodili naši mladí reprezentanti. Nejlépe si z nich vedla posádka Jaroslav Čermák – Petr Košťál, kteří skončili na 54. místě ze 118 startujících. I oni stejně jako další naše posádky se nevyhnuly několika diskvalifikacím za předčasný start, takže přestože zajeli mnoho dobrých rozjížděk, jejich celkový výsledek není tak dobrý. Zastoupení jsme měli i ve třídách Evropa, Laser Radial Open a Laser 4.7.

 

 

 

 

Pak začaly závodit olympijské třídy. První dva dny byly slunečné a větrné, pak vítr zeslábl. Ondřej Teplý ve třídě Finn začal závod vítězstvím v první rozjížďce, po celou dobu se pohyboval na předních pozicích a do závěrečné medailové jízdy nastupoval ze třetího místa. Finálovou rozjížďku vyhrál a posunul se na konečné druhé místo. „Letošní Kiel nám nabídl překvapivě letní teploty, většinou je zde strašná zima, a zpočátku i příznivý vítr. Byl to příjemný závod,“ pochvaloval si Ondra, „škoda, že mi o dva body uteklo vítězství,“ dodal.

 

 

Začátek závodu se vydařil také posádce 49eruFX Dominice Vaďurové a Sáře Tkadlecové, která se tak probojovala do zlaté skupiny. Tam už to tak slavné nebylo, a tak skončila na 27. místě. Druhá česká posádka sester Živných se oproti jejich předchozím výsledkům také zlepšila, když vybojovala 37. místo z 53. startujících. Na Laseru Radial závodily Martina Bezděková a Klára Himmelová, na Laseru Standard při neúčasti Viktora Teplého, který se už stejně jako většina světové špičky připravuje na MS v Japonsku, jsme měli pouze juniora Vítězslava Moučku.

 

Kompletní výsledky ZDE

 


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ