Omniplast Cup 2023 – vítr a slunce, co víc si přát!

Eva Skořepová | 19.07.2023

Ve dnech 15. a 16. července byl YC LS BRNO pořadatelem závodu, tradičně podporovaným brněnskou společností Omniplast. Závod byl vypsán jako Mistrovství ČR pro lodní třídu RS Tera a jako pohárový závod ČR pro třídy RS Aero a RS Vareo. 
„Děti si během mistrovství ČR ověřily dovednosti, které utužily na předcházejícím třídenním soustředění u nás v klubu. Celkem 19 lodí třídy RS Tera, sedm lodí třídy RS Aero a 21 lodí třídy RS Vareo si užilo jachtingu dosyta. Za horkého a větrného počasí se rozhodčím podařilo uspořádat devět z plánovaných 10 rozjížděk, takže na vodě všichni tentokrát strávili opravdu celý víkend. Děti i dospělí zvládli tento náročný sportovní program bez problémů,“ uvedla ředitelka závodu Gabriela Pavlíková.

 


 
„Po celou dobu soustředění i závodu panovaly téměř ideální jachtařské podmínky a pro nejmladší závodníky třídy RS Tera to byla skvělá zkušenost, kterou si i všichni užili. Během závodu v neděli panovaly trochu drsnější větrné podmínky a některé děti neodjely všechny rozjížďky, protože už byly vyčerpané předcházejícími sportovními výkony. Za rodiče i děti bychom chtěli moc poděkovat trenérům a klubům za podporu a organizaci soustředění i závodu. Pro děti je důležité poznávat férové sportovní jednání a získávat nové přátele a kamarády,“ doplnila Kateřina L. Brettschneiderová, maminka jednoho ze závodníků.

 


 
Společné sobotní opékání špekáčků při zapadajícím slunci a skvělé hudební produkci muzikantské sekce RS Tera Těrlicko pod vedením Saši Packa jen podtrhlo přátelskou atmosféru celé akce.

 


 
Díky celému organizačnímu týmu složenému výhradně z členů YC LS Brno, rozhodčím v čele s Michalem Žákem, předsedou JURY Radimem Vašíkem, rodičům jako podpoře dětí na břehu a sponzorům Omniplast, Versino a Vida! Science centrum jsem si to všichni užili.
Závod se konal s dotační podporou st. města Brna a Jihomoravského kraje.
 


Konečné výsledky:

 


Třída RS Tera (19 lodí)
1. Viktor Vlach YC LS BRNO
2. Dan Chládek YC LS BRNO
3. Tomáš Gelnar Klub jachtingu Těrlicko
 

 


Třída RS Vareo (21 lodí)
1. Fedor Kubeš YC LS BRNO
2. Martin Pospíšil Jachtklub Brno
3. Jan Daněk YC LS BRNO
 

 


Třída RS Aero (7 lodí)
1. Sylva Mrázová YC Nechranice
2. Petr Bryx YC Nechranice
3. Bronislav Mlčoch TJ Sokol Tovačov
 
Kompletní výsledky: https://www.sailing.cz/vysledky/232133


 
 
Fotogalerie:


 
Foto Jan Brettsechneider
https://photos.google.com/share/AF1QipMOaNTizyH70_U8TwZXzneRT5lKV_Pzfa8eA5tV87TjUVpIiTIYR8ZsZl-mQkjZEQ?key=c1NGUk0xbjc1NTUxTERKS2NyNUYtWXM3VS1XN2hR


 
Foto Petra Remešová
https://www.rajce.idnes.cz/album/xa4Kx5x3z2pe4XBv?


 
 
 
 
 
 

Starší články z kategorie Závody

V půlce července se MČR lodní třídy Star vrátilo po roční odmlce na Máchovo jezero a na úvod m...

O víkendu 1. a 2. 7.2023 se na Lipně konal 35. ročník jachtařského závodu 24 HODIN NONSTOP. Te...

Tradiční lipenský závod Vítr a slunce, který pořádá Jachetní klub Černá v Pošumaví, letos přin...

Česká posádka bratří Sivých získala 21. titul mistrů ČR

O víkendu 1.–2. července uspořádal Jachetní klub Černá v Pošumaví tradiční závod Král Šumavy.

Zobrazit všechny články


nahoru