Olympijský test na mistrovství světa ve windsurfingu třídy RS:X

Eva Skořepová | 30.04.2021

Mistrovství světa olympijské třídy RS: X proběhlo jako jedna z posledních významných akcí před olympijskými hrami v Tokiu 23.–27. dubna ve španělském Cádizu. Na startu jsme viděli 42 mužů a 28 žen, mezi nimi i českého reprezentanta Karla Lavického, který už má účast v Tokiu zajištěnou. Vzhledem k tomu, že se v Cádizu sešla celá světová špička, byl to nejen pro něj velký předolympijský srovnávací test.Foto Patrik Pollák

 

 
Karel Lavický jel své první mistrovství světa ve třídě RS:X už před 15 lety v roce 2006. Zúčastnil se olympiád v Londýně 2012 a v Riu 2016. V Cádizu má pronajatý apartmán a dlouhodobě zde trénuje.

 
Závod provázel silný vítr, první den natolik, že se nemohlo závodit. Celkem se odjelo devět rozjížděk.

 

 

 


„Myslel jsem, že bude výhodou jet šampionát doma v Cádizu, ale příroda si s námi zase pěkně pohrála a vytvořila neuvěřitelně náročné podmínky. První den jsem zajel hodně špatně, pak se to pomalu lepšilo. Musím přiznat, že úroveň závodníků je s blížící se olympiádou hodně vysoko. Přestože jsem chtěl alespoň v jedné rozjížďce dojet v první desítce, což se bohužel nepovedlo, byl z toho nakonec můj nejlepší výsledek na mistrovství světa 27. místo,“ zhodnotil Karel Lavický. „Gratulace vítězům, všem díky za podporu! Tokio je za rohem,“ dodal.

 

 

 

 

Dominanci v této třídě potvrdil nizozemský tým – zvítězil Kiran Badloe, mezi ženami se světovou šampionkou stala jeho krajanka Lilian De Geus.

 

 


 
Kompletní výsledky ZDE
 
Video: https://www.youtube.com/watch?v=d97mDo6dfis

 


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ