Mistrovství světa třídy Optimist

Eva Skořepová | 09.07.2019

Včera bylo zahájeno Mistrovství světa třídy Optimist, které se historicky poprvé koná na nádherném karibském ostrově Antigua v English Harbouru. Na startu se sešlo 259 závodníků z 65 zemí, mezi nimi je i Adam Jaroš z Moravského Yacht Klubu, jediný zástupce České republiky. 
 
Má za sebou krátkou aklimatizaci, trénink v mimořádně velkých vlnách a nyní už i čtyři rozjížďky ve velkých vlnách a silném větru. Závodí se ve čtyřech skupinách. S těžkými podmínkami, s nimiž nemá mnoho zkušeností, statečně bojuje. Nyní je na 235. místě. Suverénně vede Richard Schultheis, reprezentant Malty, který vyhrál všechny čtyři rozjížďky. Mezi dívkami vede Španělka Maria Perello (celkově na 16. místě), která vyhrála mistrovství světa již v letech 2017 i 2018. Podaří se jí to i potřetí?
 
 
„Již při tréninku byly obrovské vlny, některé byly dlouhé, jiné zase prudké. Díky teamu z dalšího karibského ostrova Svatá Lucie jsme strávili super tři hodiny v opravdu velkých vlnách, jaké jsme ještěnezažili. Některé byli jako dvoupatrový dům.Je tu i nepříjemná tráva v moři, která loďtéměřzastaví. Při závodě byly vlny tak velké, že převrátily i malý motorák,“ uvádějí Jarošovi na svém Facebooku.
 

 

 
Proměřeno!

 

 

 

Z tréninku
 
 


Oficiální večer a zahajovací ceremoniál ve stylu karibských tanců.

 

 

První závodní den

 

Více informací a výsledky ZDE


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ