Mistrovství světa olympijské třídy ILCA 6 v Ománu

Eva Skořepová | 07.12.2021

Alessia Palanti z pražského klubu YC CERE a Klára Himmelová z YC Nechranice se zúčastnily mistrovství světa olympijské třídy ILCA 6.


 
Závodilo se v Ománu od 1. do 6. prosince. Na startu bylo 63 závodnic z 31 zemí světa včetně zlaté olympijské medailistky Anne-Marie Rindom z Dánska. Během závodu foukal většinou jen velmi slabý vítr, bylo horko, dlouho se čekalo na vodě i na břehu. S těmito podmínkami si nakonec nejlépe poradila Belgičanka Emma Plasschaert a vybojovala titul, druhá skončila Agata Barwinska z Polska a třetí Viktorija Andrulyte z Litvy. Obě naše reprezentantky jsou ještě juniorky, a tak pro ně účast v závodě byla především o sbírání zkušeností. Kláře se dařilo více na začátku závodu, Alessia se naopak postupně zlepšovala.

 


 
Byl to těžký závod. Začal pro mě velmi špatně, když jsem první den zajela dvě 57. místa. To jsem opravdu nechtěla. Byly jsme na vodě asi 6 hodin, vítr moc nefoukal, bylo vedro, viděla jsem ve vodě jedovaté hady…, ale taky želvu,“ postěžovala si Alessia. „Musím na sobě ještě hodně pracovat, zaměřit se i mentální přípravu, někdy je důležitější než ta fyzická. Nakonec nejsem tak zklamaná, vím, na čem musím příští rok pracovat, abych se nominovala na olympiádu do Paříže. Nyní už budu závodit hlavně v seniorské kategorii, tedy s těmi nejlepšími, a už se těším na příští podobné závody,“ nastínila své plány. 

 


 
Ale před tím ji čeká ještě jeden vrchol letošní sezony. „Teď mám trošku volna, ale mám on-line školu a musím se učit. Na jaře budu maturovat a už jsem toho hodně zameškala. Budu také odpočívat, abych byla připravená na juniorské mistrovství světa World Sailing, které nás tady v Ománu ještě čeká. Bude to moje první a zároveň poslední možnost vybojovat v tomto závodě medaili v kategorii U19. Bude to velmi těžké, soupeřky jsou moc šikovné a také chtějí medaile, znám je skoro všechny,“ odhaduje Alessia své šance na úspěch.

 


 
Klára Himmelová se po závodě vrátila domů. Na příštím závodě může totiž každou zemi reprezentovat pouze jedna loď v každé třídě.

10. prosince přiletí do dějiště závodu zbytek české výpravy, která je tentokrát velmi silná:
ILCA 6 dívky: Alessia Palanti
ILCA 6 chlapci: Jiří Himmel
29er chlapci: Tibor Nevelöš – Adam Nevelöš
Techno 293+ dívky: Kristýna Chalupníková
Techno 293+ chlapci: David Drda
Kiteboarding chlapci: Vojtěch Koška

Trenéři: Milan Hájek, Štěpán Novotný
Team Leader: Ivan Doronin


A 13. prosince se začne závodit.
 
Více informací, výsledky a fotogalerie mistrovství světa třídy ILCA:
http://2021-radial.laser-worlds.com

 

Více informací, výsledky a fotogalerie Youth Sailing World Championships:
https://worldsailingywc.org/2021


 

Závodníci v článku

Starší články z kategorie Reprezentační družstvo

Na start tradiční Mikulášské regaty, která se konala od 3. do 5. prosince v Pule, se postavilo...

Alessia Palanti z pražského klubu YC CERE a Klára Himmelová z YC Nechranice vstoupí zítra, to ...

Kondiční testování SCM třídy 29er proběhlo v sobotu 13. 11. v Praze v Tyršově domě a 20. 11. v...

VV ČSJ schválil nominaci Nikol Staňkové mezi „Nezlomné trenéry“.

Česká nadace sportovní reprezentace ve spolupráci s Českým...

Zobrazit všechny články


nahoru