Mistrovství ČR na Lipně

Eva Skořepová | 08.07.2020

O prodlouženém víkendu 4.–6. 7. se v Černé Pošumaví konalo mistrovství České republiky dvouposádkové třídy Fireball a juniorské třídy Cadet. Třídy Létající Holanďan a 29er odjely Český pohár. 
Víkend přinesl slunečné počasí a také dostatek větru, tedy krásný jachting. V sobotu se odjely tři rozjížďky za středního přeskakujícího větru v prostoru před Dolní Vltavicí. V neděli vítr zesílil na 5–8 m/s v nárazech až 12 m/s a odjely se další čtyři pěkné rozjížďky, tektokrát už před jachtklubem v Černé. A v pondělí vítr ještě přidal na 8–10 m/s v nárazech až 15 m/s, bohužel se v závěru dne hodně točil, takže se odjely už jen tři poslední rozjížďky.

 

Mistrovský titul ve třídě Fireball obhájila neratovická posádka Milan Čáp a Filip Procházka. Stříbro vybojovali Martin Kubový (Jachtklub Toušeň) a Roman Roček (YC Neratovice) a bronz Jiří Parůžek (Jachtklub Toušeň) a Jakub Košvica (YC LS Brno).

 

 

Ve třídě Cadet si pro titul dojeli Eliška Vychová a Matyáš Roček opět z Neratovic, na druhém místě skončili Lucie Hálová (Jachtklub Toušeň) a Matyáš Pfeifer (YC Neratovice) a na třetím Nela Dvořáková (YC Neratovice) a Vojtěch Krchňavý (YCR Roudnice).

 

 

Ve třídě Létající Holanďan dominovala posádka Jiří Hrubý (SK Štětí) a Roman Houdek (YC LS Brno), druzí byli Petr Storch (Chemička Ústí) a Tomáš Palkovský (SK Štětí) a třetí skončila rakouská posádka Gerhart Ulrich a Thomas Osvald.

 

 

Ve třídě 29er si vedla nejlépe pardubická posádka Jaroslav Čermák a Petr Košťál, druzí byli bratři Tibor a Adam Nevelöšovi z SK Štětí a třetí další sourozenecká posádka Michal a Lukáš Krsičkovi z YC CERE. Všechny tři tyto posádky patří do juniorské reprezentace.

 

Kompletní výsledky jsou k dispozici na https://www.sailing.cz/vysledky/201318

 

 

Starší články z kategorie Závody

Letošní Pohár Vysočiny byl vyjímečný. Díky pandemii Covid-19 byl zrušen původní květnový termí...

O minulém víkendu měli čeští Optimisté jednu z prvních možností porovnat svou výkonnost na mez...

Poslední červnový prodloužený víkend 26. – 28. 6. 2020 se na Velkém Dářku odjelo Mezinárodní m...

O víkendu 27.–28. června proběhl v Černé v Pošumaví v YC Lískovec pohárový závod  RS tříd za ú...

Závodu Mezinárodního mistrovství České republiky na katamaránu Tornádo se ve dnech 12.-14.6.20...

Zobrazit všechny články


nahoru