Kompletní dívčí pódium z 84. Warnemünder Woche

Eva Skořepová | 11.07.2022

Od 7. do 10. července se náš tým 16 závodníků tříd ILCA zúčastnil 84. Warnemünder Woche, kde před závodem tři dny ve velice silných povětrnostních podmínkách s vlnami délky 1,5 až 2 metry trénoval pod vedením reprezentačních trenérů Štěpána Novotného a Johany Rozlivkové a klubových trenérů Jirky Hýži a Pavla Křiže.
Každý den jachtaři vyplouvali z kanálu na rozbouřené vody Baltského moře. Tréninky byly převážně zaměřené na starty, správný trim plachet v silném větru, práci s otěžemi a techniku vyvažování.

 

 

Závod patří do série Europa Cup, ale účast nebyla tentokrát tak velká jako třeba na Gardě. Silný vítr umožnil závodit pouze jeden den, kdy se odjely tři rozjížďky. V silném větru se našim závodníkům a závodnicím dařilo. Dny, kdy se pro silný vítr nezávodilo, využil tým k dalšímu tréninku. Byla to vydařená akce, kdy po celou dobu foukalo 8 až 12 m/s.

 

 

Ve třídě ILCA 4 mezi dívkami zvítězila Kristýna Flosmanová z TJ Jiskra Třeboň (celkově druhá i mezi chlapci), na druhém místě skončila Helena Hýžová a na třetím Linda Dokoupilová (obě Jachtklub Brno). Helena Hýžová zároveň vyhrála kategorii do 16 let a Kristýna s Lindou obsadily první dvě místa v kategorii do 18 let.

 

 

Mezi chlapci ve třídě ILCA 4 byl nejlepší z našich závodníků na 10. místě Michal Rais z SK Štětí (čtvrtý v kategorii do 18 let).

 

 

V olympijské třídě ILCA 6 skončila mezi ženami na 13. místě Markéta Kališová z Jachtklubu Brno a zároveň byla třetí v kategorii U19.

 

 

V olympijské třídě ILCA 7 skončil na 37. místě (15. U21) Andrew Lawson (JK Staré Splavy) a na 41. místě (17. U21) Mikuláš Vaszi z SK Štětí.

 

 

Kompletní výsledky: https://www.manage2sail.com/en-US/event/WarnemuenderWoche2022#!/results?classId=ILCA4w

 

 

Starší články z kategorie Reprezentační družstvo

V holandském přístavu Scheveningen nedaleko Haggu odstartovalo v neděli 10. července juniorské...

Pět českých závodníků se pod vedením reprezentační trenérky Nikol Staňkové zúčastnilo mistrovs...

Od 30. 6. do 5. 7. se v dánském Rungstedu posádky SCM 29er zúčastnily mistrovství Evropy. Na s...

Tradiční německá oslava jachtingu proběhla od 18. do 26. června v Kielu. Nejprve závodily tříd...

V sobotu 25. 6. skončilo mistrovství Evropy třídy ILCA 4 v Dziwnowě. Ze šesti dnů se závodilo ...

Zobrazit všechny články


nahoru