Dřina, chaos a nevydařený den pro Karla Lavického

Eva Skořepová | 26.07.2021

Dnes se v jachtařském olympijském středisku Enoshima závodilo ve větru o síle 10–15 uzlů (5–8 m/s) a muži na prknech startovali až odpoledne, tedy v 8 hodin ráno našeho času.Karlovi Lavickému, který závodí ve třídě RS:X, dnešní den nevyšel.

 

„V první rozjížďce Karel otočil po startu hned na pravobok a při přejezdu před startovní lodí zachytil kotevní lano startovního katamaranu a hodil katapult. Foukalo fajn, ale s počáteční ztrátou se toho v této konkurenci už mnoho udělat nedá,“ říká trenér Patrik Pollák.  

 

 

„Ve druhé jízdě přišla v momentě startu změna větru, který zhasl, a začal totální chaos na hranici skluzu. Nic Karlovi nevycházelo, a tak stejně jako celá polovina startovního pole nestihl v této rozjížďce limit a připsal si DNF (nedokončil). Dnešní smůla vyvrcholila předčasným startem v poslední rozjížďce. Byl to fakt nevydařený den, přestože Karel tvrdě dře a obětuje tomu vše – nervy i ruce,“ dodal zklamaně trenér.

 

 

Karel se propadl na 24. místo, ale není všemu konec. Zítra ho čeká volný den a po něm dva další závodní dny a 6 rozjížděk, které mohou všechno obrátit k lepšímu.

 

 

V tomto startu byl Karel Lavický příliš rychlý...

 

 

Na čele závodu je po šesti jízdách Ital Mattia Camboni, druhý je Švýcar Mateo Sanz Lanz a po diskvalifikaci z dnešní druhé rozjížďky až třetí hlavní favorit Nizozemec Kiran Badloe.
 
Kde můžete závod sledovat?


Přenosy z jachtingu je možné sledovat na Eurosportu, který má přenosová práva pro celou Evropu, zde: https://www.eurosport.com/sailing/olympic-games/

 

Přímé přenosy rozjížděk zde: https://tokyo2020.sailing.org/multimedia/broadcasters/

 
Live tracking rozjížděk: https://tokyo2020.sailing.org/multimedia/tracking/

 

Výsledky: https://tokyo2020.sailing.org/results-centre/


Foto Sailing Energy / World Sailing a Patrik Pollák


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ