Další pódiová umístění pro naše iQFoilisty

Eva Skořepová | 12.03.2024

V Cadizu se v týdnu od 4. do 9. března jel druhý závod iQFoil Games. Naše reprezentantky bojovaly o účast na olympijské kvalifikační Last Chance Regattě v Hyeres. Zatím má Česko potvrzená ve třídě iQFoil ženy pouze tři místa, o které bojuje pět našich závodnic. 
Nejlépe si po celý závod vedla Kateřina Švíková, která se držela na medailových pozicích. Poslední den, ale kvůli nemoci nenastoupila a propadla se na celkové 11. místo.

 

 

 

 

Na pátém místě skončila její sestra Barbora Švíková a na sedmém Kristýna Piňosová z RODOP iQFoil teamu, která byla zároveň druhá v kategorii do 21 let. Tyto tři závodnice mají účast na olympijské kvalifikační Last Chance Regattě v Hyeres jistou. Nela Sadílková a Kateřina Altmannová musejí zatím čekat, zda se českému týmu podaří zajistit ještě dvě místa.

 

 
 
Z počátku závodu vál jen slabý vítr, ale po zbytek času byly velmi těžké podmínky na hranici jezditelnosti, vítr o síle mezi 10 a 14 m/s a k tomu se přidaly obrovské vlny, ty největší měřily přes 4 metry. „Byl to skvělý trénink, přesně takové podmínky mohou nastat i v Hyeres,“ hodnotil trenér Milan Hájek.

 

 
 
Naši závodníci startovali napříč všemi kategoriemi. Mezi chlapci do 17 let vybojoval 18. místo František Burda, což pro něj znamenalo stříbrnou medaili v kategorii U15. „Podmínky byly opravdu tvrdé. Na zaďák už nebylo potřeba jezdit na plachtu, ale stačilo surfovat na vlně jako na Havaji. Čím těžší byly podmínky, tím lepší místa v rozjížďkách jsem zajížděl,“ popsal František Burda.

 

 

 

Mezi muži byl nejlepší David Drda z RODOP iQFoil teamu na 28. místě, nejlepším juniorem v kategorii U19 byl Šimon Skřepek také na 28. místě a juniorkou v této kategorii na 13. místě Alexandra Lojínová z RODOP iQFoil teamu.

 

Kompletní výsledky: https://2024iqsryjgamescadiz.sailti.com/en/default/races/race-resultsall

 

Starší články z kategorie Reprezentační družstvo

Zosia Burska a Sára Tkadlecová se zúčastnily mistrovství světa olympijské třídy 49erFX na Lanz...

Jeremiáš Přikryl vyhrál EurILCA Europa Cup na Mallorce v Port de Pollenca ve třídě ILCA 4. Jiř...

Matěj Martan a David Křížek ml. na RS Feva (Team Freedom) a Štěpán Beneš na Wingfoilu vyrazili...

První kvalifikační regatou na MS/ME pro české Optimisty byla 4th Youth Centenary Regatta – Tro...

Naši iQFoilisté – od reprezentantů až po juniory – se v Cadizu zúčastnili přípravného závodu A...

Zobrazit všechny články


nahoru