Další olympijská kvalifikace nevyšla

Eva Skořepová | 05.12.2019

Od 3. do 8. prosince se v Aucklandu jelo mistrovství světa třídy 49erFX, které bylo zároveň olympijskou kvalifikací. Bohužel Dominka Vaďurová se Sárou Tkadlecovou nepostoupily do zlaté skupiny a tím přišly o možnost bojovat o kvalifikační místo na olympiádu do Tokia.


 

 

 
Závod začaly skvěle. V první rozjížďce si připsaly sedmé místo. Pak už to tak dobré nebylo. S dojezdy kolem 20. místa ve skupině se postupně propadly až na 47. místo, které na postup do finálové zlaté skupiny nestačí. Závod zakončily čtvrtým místem v poslední rozjížďce a celkově skončily na 41. místě. Na startu bylo celkem 61 lodí z 27 zemí. Druhá naše posádka sester Živných skončila předposlední. Zvítězily Holanďanky před Brazilkami a Dánkami.

 

Osm zemí si vybojovalo místo na olympiádě již vloni na mistrovství světa v dánském Aarhusu, devátým jistým účastníkem je domácí Japonsko. Z tohoto šampionátu se kvalifikovalo dalších šest zemí - Německo, Argentina, USA, Polsko, Španělsko a Singapur. Poslední postupové místo se přidělovalo za čtrnácté místo celkově. Kvalifikační limit byl v tomto závodě bohužel nastaven hodně vysoko.
 

 
O olympiádu budou mít možnost naše závodnice bojovat stejně jako další naši reprezentanti v ostatních třídách (Ondřej Teplý – Finn, Viktor Teplý – Laser, Martina Bezděková – Laser Radial, Kateřina Švíková a Jana Slívová – RS:X) ještě na světovém poháru v dubnu v Janově, kde se budou rozdělovat poslední místa. Jediným kvalifikovaným českým jachtařem je zatím Karel Lavický, který závodí na windsurfu RS:X.
 
 
Celkové výsledky mistrovství světa tříd 49erFX, 49er a Nacra 17 najdete zde:
https://49er.org/event/2019-world-championship/


 


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ