Československý úspěch na MS Raceboard

Eva Skořepová | 23.08.2021

Letošní mistrovství světa ve třídě Raceboard se konalo ve městě Riga v Lotyšsku na jezeře Kišezers od 16. do 21. srpna 2021. České barvy na tomto závodu hájilo pět mužů a jedna žena. Z olympiády v Tokiu si na tento závod odskočil také Karel Lavický se svým trenérem Patrikem Pollákem, který však tentokrát změnil roli a také závodil. Karel nebyl jediným olympionikem. Přijel také Juozas Bernotas z nedaleké Litvy.
 
Během mistrovství panovaly na jezeře náročné podmínky s poryvovým větrem, který také často měnil směr. Celkem se odjelo 14 rozjížděk z patnácti. Ve středu se dokonce čekalo, až vítr trochu poleví, protože jeho síla dosahovala hodnot přes 30 uzlů. Nakonec se přece jedna rozjížďka uskutečnila.

 

 

Poprvé v ní vyhrál Radim Kamenský a dokázal, že není jen jezdec slabých větrů a že Mistral Equipe II stále jede!

 


Naši závodníci se na pódiu vítězů postavili hned několikrát. Mistrem světa se stal Juozas Bernotas. Na druhém místě dojel Patrik a třetí příčku obsadil Radim, což je historicky jeho největší úspěch.

 


 
Ve váhové kategorii lehcí se na stupních vítězů jednalo o úplný československý úspěch:
 
1.    Patrik Pollák
2.    Radim Kamenský
3.    Karel Lavický
 
Ve věkové kategorii Masters obsadil Radim stříbrnou příčku a Karel stanul také na druhém stupínku, ale v kategorii Seniors.

 

Gratulujeme všem vítězům a budeme se těšit na další závody v Raceboardu, které i přes tuhé boje na vodě probíhají vždy v přátelské atmosféře.
Pavel Kamenský

 

 

Celkové výsledky: muži | ženy
Oficiální stránky závodu | Foto | Video


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ