Bronz z juniorského mistrovství světa pro windsurfařku Kristýnu Piňosovou

Eva Skořepová | 29.10.2023

Kristýna Piňosová z RODOP Junior iQFoil Teamu má další medaili! Tentokrát je to bronz, který naše úspěšná juniorka vybojovala ve španělském Cadizu na mistrovství světa do 19 let olympijské třídy iQFoil. Porazila ji jen vítězka Norka Tuva Oppedal a druhá Němka Sophia Meyer.Celý tým pod vedením trenéra Miilana Hájka byl velmi úspěšný! Nela Sadílková skončila ve stejné kategorii šestá, Alex Lojínová v kategorii dívek do 17 let osmá a David Drda byl v konkurenci 139 chlapců do 19 let jedenáctý!

 


 
„Jsem trochu zklamaná, protože ve finále jsem mohla bojovat i o zlato, ale byla jsem bohužel na startu přes čáru,“ posteskla si Kristýna Piňosová, než začala slavit další velkou medaili.
 


„Kristýna nám dělá radost celý rok, ale skvěle jely i další holky i také David. Jsou to výsledky, jaké český jachting ani windsurfing dlouho neměl,“ chválil Milan Hájek
 


„David Drda ukazuje, že se v juniorech dotáhl na absolutní špičku. A to je super, to dřív nebylo. To nikdy v historii windsurfingu v ČR, ČFSR a ČSSR nebylo!“ nadšeně se připojil bývalý olympionik a windsurfařský veterán Patrik Hrdina.

 

V silně obsazeném závodě, který se konal od 23. do 28. října, startovalo 13 českých juniorů. Mistrovství světa do 19 a do 17 let ve windsurfingové olympijské třídě IQFoil se účastnilo 360 windsurfařů ze 30 zemí.

 

 

„Celý český tým, který strávil v Cadizu 14 dní, tu zanechal ten nejlepší dojem. Výsledky jsou nádherné a zároveň zavazují do budoucna. Je vidět, že na vodě, kde se pravidelně trénuje, jsou výkony vždy o stupeň lepší. Medailová rozjížďka pro 10 nejlepších je obrovský stres. Může vyhrát kdokoli. Kristýna jela velmi dobře, rychle a měla perfektní starty. Bohužel ten poslední nevyšel. Teď si dáme krátký odpočinek a již začátkem prosince odlétáme s Kristýnou a Davidem do Brazílie na Youth Sailing World Championship,“ uzavřel Milan Hájek.

 

Kompletní výsledky: https://2023iqyjworlds.sailti.com/en/default/races/race

 

 

Rozhovor Jan Skřepek, předseda ČWA:

 


Videa ze závodu: https://www.youtube.com/@iqfoilclass 
Fotogalerie: https://iqfoilclass.photoshelter.com/gallery-collection/iQFOiL-Y-J-World-Championship-Cadiz/C0000CRxcBRhdHo8

 

Starší články z kategorie Reprezentační družstvo

  Osm českých posádek se zúčastnilo finálového Eurocupu třídy 29er na Gardě, který se ...

13 českých juniorů začalo včera závodit ve španělském Cadizu, kde se koná mistrovství světa do...

Od poloviny září do poloviny října dosáhli naši jachtaři tyto významné výsledky a úspěchy, kte...

Přála si další medaili. I když to tentokrát necinklo, osmé místo na mistrovství světa do 21 le...

Včera skončil Autumn Cup tříd ILCA v Torbole na Gardě. Zúčastnila se ho početná česká výprava....

Zobrazit všechny články


nahoru