Bratři Ondřej a Viktor Teplí závodili na mistrovství světa v Mexiku

Eva Skořepová | 31.05.2022

Mistrovství světa olympijské třídy ILCA 7 se konalo v Riviera Nayarit v Mexiku od pondělí 23. do soboty 28. května. Viktor Teplý veze domů 38. místo ve zlaté skupině, Ondřej Teplý 26. místo ve stříbrné a 89. místo celkově v konkurenci 126 těch nejlepších závodníků z celého světa.


"Byl to extrémně náročný týden jak fyzicky, tak psychicky. Jachtařské podmínky byly skvělé – každý den mořská bríza o síle 5–8 m/s a pěkné vlny. Zároveň jsou to ale podmínky, kde závodník nemá prostor ani na chvíli si odpočinout a musí makat na každé vlně. Do toho super našlapané pole nejlepších laseristů (ilcařů) na světě, které potrestá každou malou chybu. Na druhou stranu je takový závod dokonalým zrcadlem, v němž poznáš své chyby i věci, které děláš správně.  Myslím si, že jsme oba nasbírali plno cenných zkušeností,“ soudí Viktor. „Mně se povedl začátek závodu a s dojezdy 7 a 12 jsem byl na 11. místě. Pak už to šlo trochu hůř a do zlaté skupiny jsem postupoval ze 44. místa. Ve finále se mi dařilo jezdit konzistentně, hlavně díky rychlým zaďákům, a s jednou patnáctkou jsem celkově skončil na 38. místě. I když byly moje cíle výš, jsem s výsledkem spokojený,“ dodává Viktor.

 

 

„Pro mě to byl týden plný učení se nové techniky a na to jsem se primárně musel soustředit. Mám ještě hodně mezer v technice a konzistenci jízdy v různých podmínkách. Na to se teď v dalších trénincích zaměříme,“ plánuje Ondra.

 

Na závěr je třeba dodat, že 38. místo je vůbec nejlepší český výsledek na mistrovství světa třídy ILCA 7 (Laser Radial) v historii.

 

Více o závodě a kompletní výsledky: https://2022ilca7men.ilca-worlds.org


 

Kluby v článku

Závodníci v článku

Starší články z kategorie Reprezentační družstvo

SpS Optimist absolvovalo minulý týden trénink a přípravnou regatu v Sonderborgu, kde se letos ...

Na juniorském mistrovství světa v olympijském kiteboardingu (2022 Formula Kite Youth U21 World...

V neděli 22. května jsme uzavřeli Mistrovství Evropy olympijské třídy iQFoil, které se jelo na...

Mistrovství světa olympijské třídy ILCA 7 začíná dnes v Riviera Nayarit v Mexiku. Závodit se b...

Mistrovství Evropy olympijské třídy iQFoil odstartovalo 17. května na stejném místě, kde vloni...

Zobrazit všechny články


nahoru