Bambusová regata

Eva Skořepová | 20.07.2020

Druhý letošní závod Českého poháru dětské lodní třídy Optimist se odjel o víkendu 18. a 19. července na Velkém Dářku.


 

Soustředění třídy Optimist

 

Od pondělí 13. do pátku 17. července předcházelo závodu tradiční soustředění třídy Optimist, které pořádají pro děti z celé republiky členové YC Velké Dářko v čele s Richardem Kafkou. Zúčastnilo se ho přes 60 mladých jachtařů – od úplných začátečníků, kteří na Dářku absolvovali své první jachtařské krůčky, až po zkušené závodníky, kteří pilně trénovali pod vedením zkušených trenérů, mezi nimiž nechyběli ani reprezentační trenérka Nikol Staňková či předseda Asociace lodní třídy Optimist Petr Přikryl. Děti byly rozděleny do několika družstev podle výkonnosti. Kromě hodnotných tréninků na vodě, absolvovaly také teorii, nejrůznější soutěže a cyklovýlety. Všichni si soustředění užili a získali cenné nové zkušenosti.

 

 

Bambusová regata

 

Na víkend přijelo dalších asi čtyřicet mladých závodníků a na programu byl Český pohár nesoucí název Bambusová regata. Počet startujících letos poprvé překonal stovku, na startu se sešlo 107 závodníků ze všech koutů České republiky a ze Slovenska. Závodilo se bohužel pouze v sobotu a během odpoledne se podařilo dokončit za větru 3–6 m/s a občasného deště čtyři rozjížďky. Děti byly rozděleny stejně jako při letošním prvním závodě Českého poháru do čtyř skupin (modrá, zelená, červená a žlutá). Losovalo se právě podle výsledků na Nových Mlýnech. Závodily vždy dvě různé skupiny společně, postupně každá s každou, takže každý závodník absolvoval celkem čtyři rozjížďky. Následně byla podle celkového pořadí flotila rozdělena na dvě poloviny – na zlatou a stříbrnou skupinu. Bohužel v neděli již nefoukalo, a tak pořadí se již neměnilo.

 

 

Absolutní vítězkou se stala Beata Dokoupilová, druhá byla její sestra Linda Dokoupilová (obě z Jachklubu Brno) a třetí Lukáš Kraus z JK Česká Lípa.

 

 

Třída Optimist starší žáci
1. Lukáš Kraus z JK Česká Lípa
2. Jeremiáš Přikryl LS Kroměříž
3. Tomáš Peterka ČYK
 

 


Třída Optimist mladší žáci
1. František Burda JK Česká Lípa
2. Jiří Tomeš JK Česká Lípa
3. Václav Zákoucký ČYK

 

 


Třída Optimist starší žačky
1. Linda Dokoupilová Jachtklub Brno
2. Zuzana Tlapáková SK Štětí
3. Barbora Valenová JK Olomouc
 

 


Třída Optimist mladší žačky
1. Beata Dokoupilová Jachtklub Brno
2. Lívia Holešová SVK
3. Ela Štolbová ČYK


Kompletní výsledky zde: https://www.sailing.cz/vysledky-zavodu

 

Další pohárový závod čeká děti na Optimistech v polovině srpna na Lipně.


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ