František Burda

Družstvo SCM Bic Techno 293 B
Isaf ID
Yacht klub Jachtklub Česká Lípa
Trenér Nikol Staňková, Luděk Čeřovský
Hlavní sponzor
WWW
První lodní třída Optimist
Současná lodní třída Optimist
Začátek s jachtingem v 5 letech (2015)
První závod v v 6 letech (2016)
Přechozí lodní třídy
Jachtařský životopis:

Děda Luděk ho posadil do Optimistu při pobytu na Máchově jezeře v čerstvých 5 letech. Jachtařský sport mu učaroval natolik, že další prázdniny strávil v lodi a ve stejné sezóně (2016) startoval v prvním závodě své kariéry Mistrovství České flotily, kde skončil beznadějně poslední. O dva roky později už stál ve stejném závodě na bedně. V sezoně 2018 byl zařazen do družstva SPS.

 

V současné době sbírá zkušenosti zejména na tuzemských pohárových regatách a připravuje se na svoji premiéru na větších závodech v zahraničí a na moři.

 

Kromě jachtingu se věnuje také sjezdovému lyžování, kde reprezentuje TJ Sokol Nusle a účastní se závodů Head Cup s pravidelným umístěním v top 10. Baví ho fotbal, florbal a basket.

 

Na jachtingu ho baví nejvíce mořské vlny, silný vítr, pravidla jachtingu, závodění, taktizování, volnost rozhodování a super kamarádi na břehu. Kromě jachtingu se věnuje i závodnímu alpskému lyžování, snowboardingu a běžkám. Je bojovník na vodě a kamarád na břehu.

Významné aktuální výsledky

12. místo Schwielochsee (GER)

7 pódiových umístění na nepohárových závodech v ČR

22. místo Bambusová regata (ALT), Velké Dářko

 

 

Největší úspěchy

Mezi největší úspěchy řadím 1. místo na Mistrovství Polska do 9 let (2019), celkové 2. místo na Mistrovství České republiky v mladších žácích (2019). Hodně si cením 13. a 17. místa na závodech na Lago di Garda.


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ