František Burda

Družstvo SPS Optimist
Isaf ID
Yacht klub Jachtklub Česká Lípa
Trenér Nikol Staňková, Luděk Čeřovský
Hlavní sponzor
WWW
První lodní třída Optimist
Současná lodní třída Optimist
Začátek s jachtingem v 5 letech (2015)
První závod v v 6 letech (2016)
Přechozí lodní třídy
Jachtařský životopis:

Děda Luděk ho posadil do Optimistu při pobytu na Máchově jezeře v čerstvých 5 letech. Jachtařský sport mu učaroval natolik, že další prázdniny strávil v lodi. Ve stejné sezóně (2016) startoval v prvním závodě své kariéry, Mistrovství České flotily, kde skončil beznadějně poslední. O dva roky později už stál v tomtéž závodě na bedně. V sezoně 2018 byl zařazen do družstva SPS.
 
V současné době sbírá zkušenosti na větších regatách v zahraničí, zejména v Chorvatsku, v Polsku, či na italském Lago di Garda. K jeho oblíbeným českým vodám patří Velké Dářko a Lipno.
 
Kromě jachtingu se věnuje také sjezdovému lyžování, kde reprezentuje TJ Sokol Nusle a účastní se závodů seriálu Head Vitaliny Cup s pravidelným umístěním v top 10. Baví ho fotbal, florbal, windsurfing, snowboarding a basket.
 
Na jachtingu miluje nejvíce mořské vlny, silný vítr, pravidla jachtingu, závodění, taktizování, volnost rozhodování a super partu lidí. Je bojovník na vodě a kamarád na břehu.

Významné aktuální výsledky

1. místo Mistrovství Polska do 9 let 2019
2. místo v Českém poháru ALT Q 2019
4. místo MČR TEAM RACE 2019

 

 

Největší úspěchy

Mezi největší úspěchy se řadí 1. místo na Mistrovství Polska do 9 let (2019), celkově 2. místo na Mistrovství České republiky v mladších žácích (2019). Další cenná umístění jsou 13. a 17. místo při závodech na Lago di Garda (2019).

 


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ