Nela Sadílková

Družstvo SPS Bic Techno 293 A
Isaf ID
Yacht klub TJ Delfín Jablonec
Trenér Karel Lavický
Hlavní sponzor
WWW
První lodní třída Optimist
Současná lodní třída BIC Techno 293
Začátek s jachtingem v 7 letech
První závod v
Přechozí lodní třídy Optimist
Jachtařský životopis:

Od 3 let začala lyžovat (sjezdové lyžování) a v 7 letech byla vítězkou libereckého kraje. V té době poprvé usedla do lodě Optimist a po krátkém seznámení s větrem a vodou začala zkoušet BIC Techno 293. Vše díky podpoře oddílu TJ Delfín Jablonec. I v tomto sportovním odvětví se začala posouvat na přední příčky při závodech a dnes je členkou týmu, který naši zemi reprezentuje na mezinárodních i světových závodech.
 
V loňském roce skončila na mistrovství světa v Cadizu na 13. místě v kategorii U15 dívky a první desítka ji utekla jen díky neférovému jednání polské závodnice. Celou dobu se Nela pohybovala v první desítce a bohužel doplatila na nezkušenost u protestní komise, protest prohrála a v celkovém součtu bodů ji to posunulo na již zmíněné 13. místo.
 
Jako doplňkové sportům se aktivně věnuje klasickému lyžování, jízdě na horském kole a ráda jezdí na koních. Do loňského roku závodila i v moderní gymnastice a také byla několikrát přebornicí Libereckého a Hradeckého kraje.
 
Třetím rokem studuje na osmiletém Gymnáziu v Semilech a tato škola ji podporuje tím, že ji bez problémů uvolňují z výuky.

Významné aktuální výsledky

13. místo U15 MS BIC Techno 293 Cadiz 2019

Největší úspěchy

Fotogalerie


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ