Začátek s jachtingem 2014
První závod v
Přechozí lodní třídy
Jachtařský životopis:

S jachtingem začal v roce 2014 v YC Kladno společně s bratrem Tobiášem a dá se říct, že prakticky všechna sportovní odvětví ho odmala zajímala. Kromě jachtingu lyžuje, hraje tenis a navštěvuje sportovní třídu se zaměřením na atletiku. Přestože začátky jachtingu byly složité, postupně se dokázal umísťovat jak na českých, tak zahraničních regatách. Oblíbil si Gardu, kde se mu podařilo v roce 2017 být po prvním dnu Garda meetingu na 3. místě. Nakonec skončil na 38. místě v kadetech. Dosáhl na mnoho pódiových umístění v rámci nejvyšších závodů na českých vodách a docílil krásných výsledků na zahraničních regatách.

Na loňském ME Optimist ve francouzském Crozon Morgat, se mu podařilo probojovat do zlaté skupiny, kde se díky perfektním dojezdům na 3. a 6. místě posunul na v tu chvíli fantastické 39. místo. Ve druhé části sezony Lukáš dosáhl krásných umístění a udělal velký pokrok v technice a rychlosti, ve které se vyrovná i těm špičkovým závodníkům. Ke konci sezony zdatně proháněl daleko starší jachtaře na dvouposádkové lodi 420 a společně s Míšou Cvikrovou dosáhli na 4. místo na MČR 420. Na závěr sezony dosáhl opět na 1. místo v poháru ALT Q, který vyhrál již podruhé. Po získání titulu mistra republiky v Team Race Optimist, který získal společně s Ondřejem Šindelkou a Adamem Jarošem, začal přípravu na sezonu 2020, kde má jasný vrchol na MS na Gardě. Pevně věří, že se mu podaří díky tréninku a účasti na kvalitních zahraničních regatách posunout své jachtařské snažení ještě dál.

Lukáš závodí za JK Česká Lípa, který vychoval plno skvělých jachtařů, a je členem SPS. Jezdí na lodi Devoti a stejně jako používané plachty ONE Sails by ji za nic nevyměnil. Na jachtingu se mu líbí, že spojuje hodně schopností dohromady (technika, myšlení, předvídavost, fyzička).