Začátek s jachtingem 2009
První závod v 11
Přechozí lodní třídy Optimist, Cadet, RS Feva, 29er
Jachtařský životopis:

Začal na popud svého dědy jezdit na Sečské přehradě. Několik let jen tak plachtil na Optimistu se žlutou plachtou. Poté začal jezdit na Cadetu s bratrancem Petrem Košťálem, se kterým jezdí a závodí dodnes. Na Cadetu společně vybojovali několik prvenství v sečských závodech. Poté společně začali závodit na lodní třídě RS Feva. Hned na prvním mistrovství České republiky se jim podařilo zajet krásné páté místo. V dalších letech si dojeli pro třetí místo na MČR, 141. místo na mistrovství světa. V roce 2014 byli namistrovství Evropy na 15. místě, zároveň na druhém v kategorii Junioři do 13 let. Dalším úspěchem bylo 39. místo na mistrovství světa, čímž se stali vicemistry světa v kategorii Junioři. Tento rok získali také svůj jediný titul Mistrů ČR v lodní třídě RS Feva.

V roce 2015  v Itálie na mistrovství Evropy na jezeře Lago di Garda vybojovali sedmé místo. V květnu se v Černé v Pošumaví konal Crown Cup, kde skončili na celkovém třetím místě. V létě v německén Travemünde byli na 32. místě na mistrovství světa. V roce 2016 v Gargnanu vyhráli 1. Easter meeting, poté další dva pohárové závody na Lipně.  Na mistrovství Evropy na Lipně skončili třetí, na MS ve španělském Santanderu na dvacátém místě. Poté se na Brněnské přehradě konalo MČR, kde získali titul vicemistrů České republiky.

Na jaře 2017 přesedlali na 29er a po několika závodech se ukázalo, že to je cesta správným směrem. V září se jim podařilo vyhrát mistrovství ČR, byť za velmi slabého větru, ve kterém oproti ostatním měli výhodu nižší hmotnosti. Jejich premiérovým zahraničním závodem na 29eru se stal Eurocup na Gardě, kde se jen těsně nedostali do zlaté skupiny.

V roce 2018 se posádka zúčastnila celé řady závodů na domácích vodách, ale startovala také na šesti velmi prestižních regatách v zahraničí. Tým odjel tři závody Evropského poháru, zúčastnil se mistrovství Evropy ve finských Helsinkách a reprezentoval na mistrovství světa mládeže v Corpus Christi v americkém Texasu. Na všech mezinárodních regatách se tým dostal do zlaté skupiny, tedy mezi absolutní světovou špičku. K těmto úspěchům si posádka Jaroslav Čermák a Petr Košťál připsala další titul domácích mistrů a nově i vítězství v absolutním pořadí Poháru České republiky.

V roce 2019 se posádka zúčastnila celé řady závodů na domácích vodách, ale startovala také na velmi prestižních regatách v zahraničí. Vloni zvítězili v prvním ročníku soutěže Jachting hledá Skiffmeistera.

Ostatní zájmy: jezdectví, hra na hudební nástroj (kytara, klavír), tancování

Škola: Veterinární a farmaceutická univerzita Brno

Plány a cíl: Olympiáda 2024 Marseille