Zpráva ze závodu Saar – Lor – Lux – na Bostalse - květen 2018

Eva Skořepová | 06.07.2018

Koncem května se konalo již tradiční páté Mistrovství Sárska v lodní třídě 2.4mR – známé jako Saar-Lor-Lux Regatta.

Závodu se zúčastnilo 16 závodníků ze 4 zemí – Holandska, Lucemburska, Německa a jeden

z Česka.

Z plánovaných 12 rozjížděk se odjelo 9, všechny ve středním až slabém větru a dle místní tradice různých směrů. Na prvním místě se dle očekávání umístil zkušený olympionik Uli Libor s velkým bodovým rozdílem před Holanďany H. van Heuvelem a D-J  Broertjesem. Alexander Sadílek skončil na celkovém 7 místě, v kategorii hendikepovaných na prvním místě.

Doplňkem tohoto závodu byl Triple Match Race. Závod  jezdí 3 lodě vyřazovacím způsobem na velice krátkém okruhu v blízkosti břehu za hlučné podpory přihlížejících. Tento Match race se jezdí v Německu při každém závodě a z každého závodu vzejdou dva finalisté kteří mají právo se zúčastnit finále na konci sezony. Alex Sadílek účast ve finále v tomto závodě vybojoval. Finále se koná při příležitosti Mistrovství Německa v Berlíně v říjnu t.r.

Více o Triple Match Race zde

Výsledky Saar-Lor-Lux regatta

Starší články z kategorie Závody

Mistrovství světa ve třídě Raceboard se ve španělském Blanes zúčastn...

Pro krásné 8. místo na ME 2.4mR si dojel Daniel Bína

Kieler Woche a poprvé zlatá skupina

Grand prix lodních tříd RS Aero a RS Tera se konal tento víkend v Lipně nad Vltavou. Do pátého...

Letos se na Mistrovství Itálie ORC sešlo na startu 36 lodí ve třídě A (velké lodě) a ve skupin...