Zpráva z para Mistrovství světa

Dana Dvořáková | 06.10.2021

Ve dnech 25. -  29. září se konal ve Warnemünde 2.4mR GER Gold-Cup, který byl zároveň Mistrovstvím světa handicapovaných jachtařů 2021 v lodní třídě 2.4mR.


Díky pandemii COVID19 se MS konalo v náhradním termínu v německém Warnemunde, a komplikovaná situace se promítla i do výrazně nižší účasti, než bývá zvykem. Na startu se sešlo 32 lodí ze dvou kontinentů, z toho 16 v hendikepované flotile. Na druhou stranu, ze světové špičky (z doby před Covidové) chyběl pouze Dee Smith (USA) a Damien Seguin (FRA). Marko Dahlberg (FIN) ve zdravé flotile.

 

 

První den se konal ve znamení slabého, nestálého větru, víceméně jihovýchodního směru, který těžce mixoval pořadí. Já s vyrovnanými dojezdy 7, 5, 9 obsadil 2. místo v pořadí hendikepovaných, 5 celkově.

 

 

Den druhý kopíroval podmínka den předchozí. Vyjeli jsme ráno do krásných 12 uzlů jižního směru. Vítr bohužel v průběhu dne umíral a poslední rozjížďku jsme dojeli na ušmudlaných 4 uzlech. Po zajeté devítce, jsem byl příliš agresivní na startu, za což jsem byl odměněn BDF (diskvalifikací). V poslední rozjížďce dne jsem po nepovedeném startu vybojoval 8. místo. Celkově to dalo hendikepované 3. místo a 8 v celkovém pořadí.

 

 

Na den třetí předpověď slibovala vítr severní vítr, a tudíž vlny. Bohužel vítr se konal v noci, vlny zůstaly. Takže plácaná v metrových vlnách a 10 uzlovém větru, který v průběhu dne klesl téměř k nule. A já se trápil s dojezdy 10, 17, 10, a obsadil 4. místo, 8 v celkovém pořadí.

 

 

Na závěr se vrátil vítr jižního směru o síle do 10 uzlů. Po povedeném startu jsem dal za 2. V další rozjížďce jsem se držel na 5. místě, bohužel na posledním zaďáku vítr umřel a opět přišel. Čerstvě rozjetá flotila mě převálcovala, což znamenalo propad o 7 míst.

 

Takže na závěr:

Ve flotile malé, leč nebývale kvalitní, Mistrovství Světa Para skončilo s následujícím pořadí:

1. Heiko Kroeger (GER)
2. Antonio Squizzato (ITA)
3. Fia Fjelddahl (SWE)
4. Daniel Bína (CZE)
 

Celkové pořadí (open):

1. Heiko Kroeger (GER)
2. Megan Pascoe (GBR)
3. Hans Asklund (SWE)

 

7. Daniel Bína (CZE)

 

Celkové výsledky: https://www.manage2sail.com/en-US/event/24mrGoldCup2021#!/results?classId=24mR

 

 


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ