Zpráva o účasti českých jachtařů na WSG, Neusiedel, ve dnech 10-20.5. 2006.

Dana Dvořáková | 26.05.2006

Výsledky a celkové hodnocení

Výsledky: 470 ženy-Šmídová,Kratzig : zlatá skupina 9 místo

Laser radial ženy: Fenclová : zlatá skupina 25 místo

Hobby Tiger-Pavlišové- celkově 25,stříbrná skupina 5 místo

Laser Čutka celkově 42,stříbrná skupina 2 místo

Trčka celkově 52,stříbrná skupina 12 místo

Surf : Malina celkově 32,stříbrná skupina 8 místo

Kučera celkově 42,stříbrná skupina 18 místo

470 muži: Bobek-Bobek celkově 49,stříbrná skupina 17 místo

Kotek Adam celkově 51,stříbrná skupina 19 místo

Laser Radial ženy: Vaidišová celkově 55, stříbrná skupina 19 místo

Team racing-ze 14 družstev skončili naši reprezentanti na 8, resp 12 místě.

Hodnocení: regata byla co do počtu účastníků /26 národů/ i počtu/ 1500 startujících/ dobře obsazena. Prvé dny pořadatelé zvládali své úkoly jen s vypětím a nevyvarovali se organisačních chyb.Počasí bylo možno zaznamenat všeho druhu- od bezvětří až po velmi silný vítr- hodnoty na stránkách ISAF. Denní přejímky lodí, zejména ve třídě 470 a Hobby Tiger byly velmi náročné, a často hrozilo i uvalení pokuty za poškozené lodě. Při vyšších vlnách drhly lodě ploutví o dno i ve středu jezera, a následné jejich poškození museli závodníci uhradit. Výtah spinakru za mírného větru dovedl propálit do něj dírky, které se rovněž staly předmětem penalisace.Zahajovací ceremoniál se zdál pro účastníky dost nedůstojný-do hlediště před amfiteatrem nebyli aktéři, byť akreditovaní, vůbec vpuštěni, a byli odkázáni postávat za plotem ohrazujícím hlediště. Také defilé vlajek s jmenovkami národů bylo improvizováno s pomocí nekrojovaných dětí a rozhodně nezaujalo.

Byl zdarma k disposici internet, zato občerstvení všeho druhu jen proti úhradě. Při vybíraných účastnických poplatcích a sponzorech zvučných jmen/ Mercedes, Austrian Wind Power/ se zdálo, že finance nebyly použity jen ve prospěch závodníků.

Závěr: za úspěch lze považovat jen umístění 470 ženy. Veronika Fenclová jela v kvalifikaci mnohem lépe, než jak odpovídá jejímu konečnému umístění, které je však při dané konkurenci také dobré. Zaujalo i vystoupení bratří Pavlišů,kteří jako jediní jeli na odlišném typu lodi a přesto dovedli držet krok s jachtařskou špičkou.

V Kovářově dne 22.5.2006 M.Láznička


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ