WORLD SAILING ANNUAL CONFERENCE

Eva Skořepová | 19.10.2020

Od neděle 18. 10. 2020 probíhá online formou (Bluejeans meeting a přenosy na youtube.com) tradiční World Sailing Annual Conference.


Tato konference byla v posledních letech pro jachtařskou veřejnost velmi nedostupnou vzhledem k exotickým místům konáním, lze tak využít letošního uzpůsobení jejího konání pro načerpání inspirace a informací přímo z mezinárodní federace.

 

 

V následujících dvou týdnech se xuskuteční zasedání a diskusní fóra všech komisí podle následujícího programu: 

https://www.sailing.org/meetings/2020-conference.php,

které lze i zpětně sledovat na kanálu World Sailing https://www.youtube.com/c/WorldSailingTV/.

 

Je tak možné si udělat představu o tom, jakým směrem se vydá olympijský jachting (Classes Committee, Equipment Committee, Olympic Classes Sub-Committee), jaké jsou nové trendy mezi trenéry a rozhodčími (Coaches Commission, Race Officials Committee) nebo jaký bude osud dlouhodobé snahy o reformu stanov mezinárodní federace (Constitution Committee).

 

Dvoutýdenní konference vyvrcholí v neděli 1. 11. 2020 Valným shromážděním, kde Český svaz jachtingu bude zastupovat Václav Brabec.

 


V průběhu minulého týdne proběhlo také první kolo volby prezidenta World Sailing a volba viceprezidentů World Sailing. Stalo se tak na základě speciální rezoluce přijaté kvalifikovanou většinou všech členů World Sailing. Do druhého kola postoupil současný prezident World Sailing Kim Andersen z Dánska a Quanhai Li z Číny. Jejich profily a profily všech kandidátů do funkce viceprezidenta lze nalézt zde:

https://www.sailing.org/meetings/generalassembly/election_of_officers.php


Václav Brabec


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ