Věstonická Venuše

Eva Skořepová | 16.05.2016

První větrný pohárový závod windsurfingové sezony "Věstonická Venuše" na Nových Mlýnech je úspěšně za námi.

Původní deštivá předpověď se nevyplnila a polojasná obloha s nárazy větru 10 - 12 m/s umožnila odjet pohárový závod, kterého se účastnil i olympionik Karel Lavický. Závodu se účastnilo 20 závodníků lodní třídy Raceboard, 13 třídy Bic Techno a 9 třídy Funboard. Na začátek sezony podmínky nebyly jednoduché a ukázalo se kdo nepodcenil zimní přípravu. Petr Čech ( CZE - 48, TJ Delfín Jablonec), který se stal vítězem třídy Bic Techno, si pochvaloval silnější vítr, ve kterém se mu daří lépe než ve slabším. V jeho závěsu se udržel Jonáš Horáček (CZE - 41, TJ Delfín Jablonec), jediní odjeli všech 8 rozjížděk. Třetí místo obsadil Martin Mikulec (CZE - 50, TJ Rapid Brno). Všem mladým závodníkům třídy Bic patří obdiv za jejich výkony v tak silném větru a poměrně nízké teplotě vzduchu v neděli, kdy mrzly prsty na rukou. S chlapci měřily síly i dvě dívky!

Olympionik Karel Lavický (CZE - 130, YC DIM Bezdrev) ukázal své zkušeností získané ve světe a dojel si pro první místo ve třídě Funboard. Druhé místo patří Martinovi Sladkému (CZE - 4, ČWA) a třetí dojel Jan Skřepek (CZE - 78, TJ Rapid Brno). Nejpočetnější třída tohoto závodu Raceboard má vítěze Petra Kučeru (CZE - 15, TJ Rapid Brno), který suveréně udržel první místo, i přes to, že v jedné rozjížďce utrhl trapézový úvazek a musel dojet "na ruce". Druhý skončil Jakub Slíva (CZE - 6, YC Nechranice) a třetí Martin Potucký (SVK - 241, Slovensko). V této třídě závodily také dvě ženy.
Děkujeme pořádajícímu oddílu a závodní komisi, gratulujeme vítězům i ostatním závodníkům k výkonům a těšíme se na vývoj pořadí nové sezony. Aktuality a fotografie sledujte na facebooku České windsurfingové asociace nebo oficiálních webových stránkách.
Celý závod dokumentovala Kateřina Flámová.
Za ČWA Martina Hrubá

nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ