Velká cena ALT Melges 24 Lipno 2009

Dana Dvořáková | 04.08.2009

O prvním srpnovém víkendu se v Marině Lipno sešlo 8 týmů, aby změřilo své síly ve Velké ceně ALT Melges 24. Závod sloužil jako příprava před Mistrovstvím ČR, které se bude konat na stejném místě následující víkend.

Sobotní tropické počasí jachtingu nepřálo. V proměnlivém větru se podařilo dokončit pouze jednu rozjížďku. V ní zvítězil tým Finep (Jan Kuchař) před Net Development – Francek (Ladislav Smutný) a na třetím místě dojela loď týmu Radost.

Nedělní ráno po povětrnostní stránce nevypadalo o nic lépe. Naštěstí optimistická předpověď windguru se splnila a ve dvanáct hodin přišel svěží jihozápadní vítr o síle 4 až 6 m/s. Ve slunečném počasí se podařilo uskutečnit další 3 rozjížďky. Své zkušenosti z celoroční přípravy a účasti na závodech Volvo Cupu zúročila posádka Net Deveopmentu – Blizzard (Martin Knetig), která zvítězila ve dvou rozjížďkách. Velmi slušné výkony předvedla posádka lodi Izoglass (Petr Vinkl), která díky dvou třetím místům před poslední rozjížďkou držela průběžnou druhou příčku. Avšak o celkovém pořadí rozhodla poslední rozjížďka. V ní zvítězila loď Net Developmentu – Francek (Ladislav Smutný), které toto vítězství posunulo na celkové druhé místo. Tým Radost se díky druhému místu v poslední rozjhížďce posunul na celkové třetí místo. Loď Hrdlička-Legal týmu (Fedor Kubeš), která většinu rozjížďky vedla, dokončila třetí a posunula se na celkovou čtvrtou příčku.

Celkové pořadí bylo velice vyrovnané. O tom svědčí fakt, že mezi třetím a sedmým místem je rozdíl pouhých dvou bodů.

Na Mistrovství České republiky očekáváme účast 13 lodí. Slavnostní zahájení a první rozjížďky se uskuteční již tento pátek (7.8.2009). Doufáme, že povětrnostní podmínky budou závodníkům přát!