V Austrálii skončilo mistrovství světa třídy Finn

Eva Skořepová | 21.12.2019

Od 16. do 21. 12. se závodilo na mistrovství světa olympijské třídy Finn. Konalo se v Royal Brighton Yacht Clubu v Melbourne v Austrálii.


Foto Robert Deaves

 

Na startu bylo 62 závodníků z 23 zemí. Mezi nimi nechyběl ani náš jediný reprezentant Ondřej Teplý. Tréninkové podmínky byly skvělé a také závod proběhl za ideálního jachtařského počasí – bylo teplo, slunečno a vál silný stabilní vítr. Pouze jeden den se nezávodilo a jeden den foukal vítr slabší. Celkem se odjelo deset rozjížděk včetně finálové.

 

 

I když závod nebyl olympijskou kvalifikací, konkurence byla veliká. Některé týmy, například USA, zde měli svou národní kvalifikaci na olympiádu. Závod s přehledem vyhrál Novozélanďan Josh Junior. Do první desítky se vešel ještě jeden reprezentant tohoto ostrovního státu zaslíbeného jachtingu. Stříbro vybojoval Holanďan Nicolas Heiner a třetí byl obhájce titulu Maďar Zsombor Berecz.

 

 

Ondřej Teplý se celý závod pohyboval na začátku druhé desítky, zajel jedno skvělé třetí místo, ale do top ten se nakonec nedostal. Celkově skončil na vynikajícím 15. místě. A to nezávodil na tom nejlepším materiálu, který má v současné době v dispozici. Ten musel zůstat v Evropě, aby byl připraven na poslední kvalifikaci na olympiádu – na závod světového poháru, který se pojede od 13. do 19. dubna 2020 v italském Janově. Pokud pojede Ondra ve stejné formě jako v Austrálii, kvalifikace by mu neměla uniknout.

 


Další informace: 
http://2019.finngoldcup.org

 

Výsledky:
http://sailingresults.net/sa/results/overall.aspx?ID=80280.2


Fotografie Roberta Deavese:
http://www.flickr.com/photos/finnclassphotos/

 

Videa:
http://www.youtube.com/thefinnchannel

https://www.facebook.com/InternationalFinnClass/

www.finnclass.org/Finn-tv

 


nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
SOUHLASÍM VÍCE INFORMACÍ